Cheapest flower in El Mirage, AZ
Cheapest right now: Canna Confections - Flower Pop - Watermelon (I) (10mg) at Mint Cannabis — $5 ($0.50 per gram)
401 comparable flower listings at 3 El Mirage dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Canna Confections - Flower Pop - Watermelon (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Canna Confections - Flower Pop - Mango (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Canna Confections - Flower Pop - Pineapple (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | JARS Kingman Preground Flower 14g Oasis Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JARS Kingman Preground Flower 14g Platinum Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JARS Kingman Preground Flower 14g Acai Sunset Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | JARS Kingman Preground Flower 14g Jamaica Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | NWD | 14g Flower Smalls | Blueberry Pave Flower | half ounce | $22.50$3025% off | $1.61/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | NWD | 14g Flower Mylar Smalls | Bath House Flower | half ounce | $22.50$3025% off | $1.61/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | NWD | 14g Flower Smalls | Menage Flower | half ounce | $22.50$3025% off | $1.61/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | NWD | 14g Flower Mylar Smalls | Chem CKE Flower | half ounce | $22.50$3025% off | $1.61/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MC - Flower - Popcorn - SL - Jungle Haze (S) (28.0g) Flower | ounce | $50$6017% off | $1.79/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | MC - Flower - Popcorn - GL - Super Silver Haze (S) (28.0g) Flower | ounce | $59$7016% off | $2.11/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Critical Kush | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | O Cake | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Gary Payton | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | JARS Kingman 1/2 Kingman Kush Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Triangle Kush | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | JARS Kingman 1/2 Tangelo Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Jungle Haze | Smalls | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Pina Colada | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Fleur 1/2 Rainbow BTZ Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Fleur 1/2 Pineapple Upside Down Cake Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Fleur 1/2 Pineapple Paradox Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Fleur 1/2 Apple Strudel Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Fleur 1/2 Apple Fritz Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sour Haze | Smalls | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Loud Mouth | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Fenix 1/2 White Widow Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | White Widow | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Raspberry Haze | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Permanent Marker 2.0 | 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Mint Cannabis El Mirage · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Apple Strudel | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | AK47 | 3.5g Flower | eighth | $7.98$2060% off | $2.28/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | High Octave | 3.5g Flower Mylar | Moto Moto Flower | eighth | $7.98$2060% off | $2.28/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Tropsanto 90 | 3.5g Flower | eighth | $7.98$2060% off | $2.28/g | Deeply Rooted Boutique Cannabis Company El Mirage · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Fleur 1/8 Pineapple Donut Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis El Mirage El Mirage · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How El Mirage flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical El Mirage price: $5.36 per gram (middle of $2.29–$10.50). That works out to about $18.76 an eighth.
- 100% of priced flower listings in El Mirage publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More El Mirage price data: cheapest weed in El Mirage, cheap ounces, El Mirage flower price index, El Mirage deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.