Cheapest flower in Globe, AZ
Cheapest right now: JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata at JARS Cannabis Globe — $20 ($1.43 per gram)
136 comparable flower listings at 1 Globe dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | JARS Kingman Preground Flower 14g Loud Mouth Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | JARS Kingman Preground Flower 14g Fruity Loud Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | JARS Kingman 1/2 Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Fleur 1/2 Midnight Manhattan Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Fleur 1/2 Apple Fritz Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | OZ Cannabis 1/2 Apple Fritz Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Fenix 1/2 White Widow Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | White Widow | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Critical Kush | Big Buds | 14g OZ Cannabis · Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Apple Strudel | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Pineapple Cake | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Fleur 1/8 Apple Fritz Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | White Widow | Big Buds | 3.5g OZ Cannabis · Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Pina Colada | Big Buds | 3.5g OZ Cannabis · Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | JARS Kingman 1/8 Rum & Coke Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Pineapple Donut | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Pink Dragonfruit | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Fleur 1/8 Gaia's Gift Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | OZ Cannabis 1/8 Morning Drip Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | JARS Kingman 1/8 Zoap (H) Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | JARS Kingman 1/8 Pinata Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | The Pharm - Mule Fuel The Pharm · Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | The Pharm Prepack 14g Sour Dubs Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | The Pharm Prepack 14g Las Vegas Triangle Kush Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | JARS 1/8 Cookies & Cream Flower | eighth | $9.98$2050% off | $2.85/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | JARS 1/8 98 White Rhino Flower | eighth | $9.98$2050% off | $2.85/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Third Coast O | 3.5g Flower | eighth | $9.98$2050% off | $2.85/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | OZ Cannabis 1/2 Supercharged Peach RTZ Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Fleur 1/2 Supercharged Paris OG Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Cheech & Chong YESCA Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Fenix 1/2 Supercharged Passionfruit Haze Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | OZ Cannabis 1/2 Supercharged Candy Crash Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | The Pharm Prepack 4g Mother's Milk Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | The Pharm Prepack 4g TK Skunk Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | The Pharm - Government Oasis 4g Flower The Pharm · Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Dr. Greenthumb's Can 14g Fight Club Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Savvy Prepack 14g Strawberry Pave Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Globe Globe · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Globe flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Globe price: $3.57 per gram (middle of $2.29–$8.11). That works out to about $12.49 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Globe publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Globe price data: cheapest weed in Globe, cheap ounces, Globe flower price index, Globe deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.