Cheapest flower in Maricopa, AZ
Cheapest right now: Roll One | GMO Belts Whole | Big Buds | 14g at Trulieve Maricopa Dispensary — $45 ($3.21 per gram)
335 comparable flower listings at 1 Maricopa dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Roll One | GMO Belts Whole | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Roll One | Gush Mints Whole | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Roll One | Ice Man | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Roll One | Sour Diesel Platinum | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | GMO Mints Flower Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Roll One | The Creamery | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Roll One | Nebula | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Roll One | Melonade | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | King Louis XIII Flower Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Roll One | Blue Dream | Big Buds | 14g Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Fire Alien Master #44 Flower Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Roll One | Member Berry | Big Buds Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Tiki Master Flower Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Pungent Smile Flower Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Roll One | Short Stack | Big Buds Roll One · Flower | half ounce | $45$7238% off | $3.21/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Modern Flower | Kushlato | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Dark Rainbow Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Clementine Delight Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Melon Tree Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Modern Flower | F1 Durban Mints | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Amri's Ember Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Modern Flower | Singapore Sling | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Motor Breath Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Pineapple Upside Down Cake Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Wood Shiva Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Funk Mountain #2 Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | First Class Funk Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | BRR Berry OG Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Grape Marshmallow Pie Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Grape Gas Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Timewreck Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Scotch Bacio Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Jokerz Stash Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Joyride Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Lemon Apple Fritter Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Jack Herer Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Ghost of Trinity Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | G.G. #4 Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Blueberry Muffin Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Black Dog Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Maricopa Dispensary Maricopa · ★ 3.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Maricopa flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Maricopa price: $7.20 per gram (middle of $4.64–$10.40). That works out to about $25.20 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Maricopa publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Maricopa price data: cheapest weed in Maricopa, cheap ounces, Maricopa flower price index, Maricopa deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.