Cheapest flower in Breckenridge, CO
Cheapest right now: Blamo Vera Value (1/8th) at The Dispensary Breckenridge — $15 ($4.29 per gram)
70 comparable flower listings at 2 Breckenridge dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blamo Vera Value (1/8th) Flower | eighth | $15 | $4.29/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blamo Vera Value (1/8th) Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strawberry Chocolate Host Value 8th (3.5g) Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Chocolate Host Value 8th (3.5g) Flower | eighth | $15 | $4.29/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kept Secret Malek's Eighth (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kept Secret Malek's Eighth (3.5g) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1337 OG Growlytics (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Altered Oranges Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blue Dream Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Catalina Wine Mixer Natty Rems (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Garlic Drip Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grape Cream Cake x Puppy Breath VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Grape Hindu Cake Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pitted Cherry Vera Cultivation · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Randy Marsh VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Sour Strawberry Leiffa (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Stay Puft OG VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Uva Rose Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 1337 OG Growlytics (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Altered Oranges Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Blue Dream Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Catalina Wine Mixer Natty Rems (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Garlic Drip Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Grape Cream Cake x Puppy Breath VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Grape Hindu Cake Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pitted Cherry Vera Cultivation · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Randy Marsh VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sour Strawberry Leiffa (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Stay Puft OG VERA (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Uva Rose Vera (1/8th) Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | 710 Labs Sherb Fumez Deli Style Eighth (3.5g) Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cherry Ludens (H) Flower 3.5g 710 Labs · Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Cherry Ludens (H) Flower 3.5g 710 Labs · Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | 710 Labs Sherb Fumez Deli Style Eighth (3.5g) Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Malek's White Hot Guava Deli Style Eighth (3.5g) Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Malek's White Hot Guava Deli Style Eighth (3.5g) Flower | eighth | $31.76 | $9.07/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Green Dot Screaming OG Half (14g) Flower | half ounce | $150.83 | $10.77/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Jetpack Green Dot Half (14g) Flower | half ounce | $150.83 | $10.77/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | GDL Flower (14g) | Selections | The Sweet Spot Green Dot Labs · Flower | half ounce | $150.83 | $10.77/g | Breckenridge Organic Therapy Cannabis Dispensary Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Jetpack Green Dot Half (14g) Flower | half ounce | $150.83 | $10.77/g | The Dispensary Breckenridge Breckenridge · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Breckenridge flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Breckenridge price: $9.07 per gram (middle of $8.57–$12). That works out to about $31.75 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Breckenridge publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Breckenridge price data: cheapest weed in Breckenridge, cheap ounces, Breckenridge flower price index, Breckenridge deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.