Cheapest flower in Glendale, CO
Cheapest right now: Alien OG at Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak — $25 ($1.79 per gram)
130 comparable flower listings at 2 Glendale dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alien OG Flower | half ounce | $25 | $1.79/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Diesel Flower | half ounce | $25 | $1.79/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mango Sunshine - Sativa - PharmaCann - MED Bulk Flower - MED Flower | ounce | $50$89.4344% off | $1.79/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Permanent 91 Pie Flower | ounce | $50$89.4344% off | $1.79/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shadow Wolf - Sativa - PharmaCann - $60 Sun Grown Oz Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Trop Cherry - Sativa - PharmaCann - $35 Sun Grown Half OZ Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pink Cherries - Indica - PharmaCann - $35 Sun Grown Half Oz Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hood Candy Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | High Fructose Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sherbaccio | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Detroit Runtz Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sherb Cream Pie | Big Buds | 14g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Cherry Payton Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Agent Orange Flower | ounce | $80 | $2.86/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Maple | 3.5438g Flower | half ounce | $42 | $3/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Winter Sunset | 3.5429g Flower | half ounce | $42 | $3/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lemon Tree Flower | half ounce | $42 | $3/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Super Silver Haze Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Iron Sherb - Indica - PharmaCann - $45 Small Buds Half OZ Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Grape Star Flower | eighth | $12 | $3.43/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Black Chrome Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Blue Piff Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | LA Baker Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Apples and Oranges Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Black Ice Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Block Berry Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Thirst Trap Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Jet Pack | 3.5g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Rare Dankness | Chemdawg #4 | Flower | 28g Rare Dankness · Flower | gram | $5.96 | $5.96/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Dante's Inferno Flower | gram | $7 | $7/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Don Carlos - Indica - Canna Club - Bulk Flower Flower | gram | $7 | $7/g | Life Flower Glendale · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Trop Jerry Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Mac Daddy | Big Buds | 1g Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | French Cookies Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Z - Pie | 1g Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Modified Grapes Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Blue Piff Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cobra Chi Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Apricot Haze | Big Buds | 1g Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Gary Payton Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Gardens Dispensary Glendale Cherry Peak Glendale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Glendale flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Glendale price: $9.94 per gram (middle of $2.86–$14.29). That works out to about $34.79 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Glendale publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Glendale price data: cheapest weed in Glendale, cheap ounces, Glendale flower price index, Glendale deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.