Cheapest pre-rolls in Golden, CO
Cheapest right now: pink zkittlez | Joints | 1g at Verts Neighborhood Dispensary — $5 ($5 per gram)
26 comparable pre-rolls listings at 1 Golden dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | pink zkittlez | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemon Lovestone | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ice Cream Cake | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gummies x Sherbacio | SEVENTH HEAVEN PRE-ROLL | 1.5G Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Groovy Banana | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gelato Mochi | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cherry-Gar-See-Ya | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BERKEL | STANDARD | 1G Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Granny's Pie | SEVENTH HEAVEN PRE-ROLL | 1G Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Short Circuit | Joints | 1g Pre-rolls | each | $7 | $7/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Glue | 7PK | 3.5G Pre-rolls | each · 7-pack | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Banana Bayou | DOOBSKI 2PK | 1G Pre-rolls | each · 2-pack | $8 | $8/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Motor Breath #15 | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Strawberry Cough | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BAN HAMMER | 1G | I Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Gelato Cake | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Kashmir Pine | 1g Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Grape Essence | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Member Berries | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Major Tom | Joints | 1g Natty Rems · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | GELATO CAKE | MINI A$$ BLUNT | 1.25G Pre-rolls | each | $23 | $18.40/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | CHERRY PIE | MINI A$$ BLUNT | 1.25G Pre-rolls | each | $23 | $18.40/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | GDL Flower Roll (1g) | GDL Originals | Monet Green Dot Labs · Pre-rolls | each | $20 | $20/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | FORTISSIMO | BIG A$$ BLUNT | 2G Pre-rolls | each | $45 | $22.50/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | GMO | Joints | 0.5g | 7pk Natty Rems · Pre-rolls | each · 7-pack | $25 | $50/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Strawberry Cough | Joints | 0.5g | 7pk Natty Rems · Pre-rolls | each · 7-pack | $25 | $50/g | Verts Neighborhood Dispensary Golden · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Golden pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Golden price: $10 per gram (middle of $5.83–$21.25). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Golden publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Golden price data: cheapest weed in Golden, cheap ounces, Golden flower price index, Golden deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.