Cheapest flower in Lakewood, CO
Cheapest right now: Cutting Edge - Bulk - at Mecca Cannabis — $8.36 ($0.60 per gram)
46 comparable flower listings at 1 Lakewood dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cutting Edge - Bulk - Flower | half ounce | $8.36 | $0.60/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dreamcrop Flower Flower | half ounce | $18.40 | $1.31/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Spcy Flower Flower | eighth | $5.85 | $1.67/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ubals Company LLC Flower | eighth | $6.69 | $1.91/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | LW - RRSA Flower - Flower | eighth | $6.69 | $1.91/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | RRSA Flower Flower | eighth | $6.69 | $1.91/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Golden Meds Bulk Popcorn Flower | eighth | $7.51 | $2.15/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Seven Leaves Flower Flower | eighth | $7.51 | $2.15/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | D'z Trees Popcorn Flower | eighth | $8.36 | $2.39/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Rare Dankness Flower Flower | eighth | $8.36 | $2.39/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hi-Fuel Popcorn Flower | eighth | $8.36 | $2.39/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Herbal Cure Flower Flower | eighth | $8.36 | $2.39/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Vera Bulk Flower Flower | eighth | $8.36 | $2.39/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Litties 10pk Pre-roll 10G Flower | 10 g · 10-pack | $30.10 | $3.01/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Slow Burn Farms Little Burns 10pk 0.5g Flower | 5 g · 10-pack | $18.39 | $3.68/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Silver Lake Flower Flower | gram | $4.18 | $4.18/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Clarity Gardens Flower Flower | gram | $4.18 | $4.18/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | NuGrow Flower Flower | gram | $4.18 | $4.18/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Daily Grapes | Big Buds | 1g Flower | gram | $4.18 | $4.18/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Tiger Farms Flower Flower | gram | $4.18 | $4.18/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cali Blaze Laidback 7pk 3.5g Flower | eighth · 7-pack | $15.04 | $4.30/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cherry Kameleons 2.4g - Cream Kush Flower | 2.4 g | $11.70 | $4.88/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cherry Kameleons 2.4g - Banned Bananaz Flower | 2.4 g | $11.70 | $4.88/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Natty Rems Flower Flower | gram | $5.01 | $5.01/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Leiffa Flower Flower | gram | $5.01 | $5.01/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Cherry Flower Flower | gram | $5.84 | $5.84/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Locol Love - Bulk Flower - Flower | gram | $5.84 | $5.84/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Hi-Fuel Flower Flower | gram | $5.84 | $5.84/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | LW - 14er - Pre-pack 3.5g - Flower | eighth | $20.90 | $5.97/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Watermelon Rush | Big Buds | 1g Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Locol Love Flower Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 14er Flower Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Magic City Flower Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | D'z Treez Flower Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | D'Z Trees Flower Flower | gram | $6.69 | $6.69/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | LW - Hi-Fuel - Prepack 3.5g - Flower | eighth | $24.37 | $6.96/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Zimosa #2 (H) Flower 3.5g 710 Labs · Flower | gram | $7.51 | $7.51/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | LW - Western Skies - Pre-packaged 3.5G - Flower | eighth | $29.26 | $8.36/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | GDL Flower (14g) | Selections | Headbanger #7 Green Dot Labs · Flower | half ounce | $158.03 | $11.29/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | GDL Flower (7g) | GDL Originals | A5 Wagyu Green Dot Labs · Flower | quarter | $83.63 | $11.95/g | Mecca Cannabis Lakewood · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lakewood flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lakewood price: $4.94 per gram (middle of $1.91–$12.07). That works out to about $17.29 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Lakewood publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lakewood price data: cheapest weed in Lakewood, cheap ounces, Lakewood flower price index, Lakewood deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.