Cheapest carts & vapes in Manitou Springs, CO
Cheapest right now: 4000 MG Disposable Vape Blueberry Kush at Maggie's Farm — $35 ($8.75 per gram)
68 comparable vape pens listings at 1 Manitou Springs dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4000 MG Disposable Vape Blueberry Kush Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $35 | $8.75/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 4000 MG Disposable Vape Fruit Punch Haze Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $45 | $11.25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 4000 MG Disposable Vape Pink Lemonade Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $45 | $11.25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 4000 MG Disposable Vape Dragon Berry Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $45 | $11.25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 4000 MG Disposable Vape Super Lemon Haze Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $45 | $11.25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 4000 MG Disposable Vape Pink Mango Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | 4 g | $45 | $11.25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Oro Extracts | Strawberry Fields | Distillate Cartridge | 1g Oro Extracts · Vape Pens | gram | $12 | $12/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | XVapes | 4g AIO | Melon Baller | H Vape Pens | 4 g | $50 | $12.50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | XVapes | 4g AIO | Blackberry Gelato | S Vape Pens | 4 g | $50 | $12.50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | XVapes | 4g AIO | Northern Lights | I Vape Pens | 4 g | $50 | $12.50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | XVapes | 1g Cartridge | Spritzer | I Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | XVapes | 1g Cartridge | Apple Fritter | H Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 1000 MG Cartridge Dragon Berry Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | XVapes- Cereal Milk Distillate Vape | 1g XVapes · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 1000 MG Cartridge Grandaddy Purp Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | XVapes | 1g Cartridge | Cherry Kush | H Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | XVapes | 1g Cartridge | Papaya Dream | S Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | XVapes | 1g Cartridge | Sour Gelonade | S Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Bonanza | 1G Cartridge | Fruit Punch Haze | S Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Bonanza | Cartridge | Berry Gelato | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bonanza | Cartridge | Cherry Bomb | 1g | S | Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bonanza | Cartridge | Space Queen | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Pineapple Mimosa All-in-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Grand Daddy Purple All-in-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Watermelon Gelato All-in-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Strawberry Diesel All-in-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Lemon Haze All-In-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mango Kush All-In-One Vape - 1g AIO Mini Spherex · Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Natty Rems | 1g LR Cartridge | GMO x Garlic Apples | I | Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Natty Rems | 2G AIO | Ghost Train Haze | S | Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Banana Punch | Disposable | 2g Natty Rems · Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Grape Cream Cake | Live Resin | Disposable | 2g Natty Rems · Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Natty Rems | 1g LR Cartridge | Major Tom X Jungle Juice | H Vape Pens | gram | $32 | $32/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Natty Rems | Black Tip Live Resin Cartridge | Motorbreath #15 x Mac1 | 1g Vape Pens | gram | $32.99 | $32.99/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Cherry Gelato | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Orange Crush | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Northern Lights | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pineapple Express | Melted Diamond Live Resin Pod | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Natty Rems | 1g GT Cartridge | Runtz | H | Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Skywalker OG | Melted Diamond Live Resin Pod | 1.0g ROVE · Vape Pens | gram | $50 | $50/g | Maggie's Farm Manitou Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Manitou Springs vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Manitou Springs price: $32.99 per gram (middle of $12.30–$62.80). That works out to about $115.47 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Manitou Springs publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Manitou Springs price data: cheapest weed in Manitou Springs, cheap ounces, Manitou Springs flower price index, Manitou Springs deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.