Cheapest pre-rolls in Wheat Ridge, CO
Cheapest right now: Shift Glaciers Pre Roll (1g) (MED) at Best Colorado Cannabis — $5 ($5 per gram)
32 comparable pre-rolls listings at 1 Wheat Ridge dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Colorado city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shift Glaciers Pre Roll (1g) (MED) Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 303 Juicee Cherries Pre-roll (1g) Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 303 Strawberry Garlic Pre-roll (1g) (MED) Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 303 Monkey Funk Pre-roll (1g) Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GR Super Starfruit 2.0 MED - 0.5g Joint Pre-rolls | 1/2 g | $3 | $6/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GR 9lb Hammer MED - 0.5g Joint Pre-rolls | 1/2 g | $3 | $6/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GR Sour Green Cherries MED - 1.0g Joint Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GR Molotov Cocktail MED - 1.0g Joint Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | GR Molotov Cocktail MED - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | GR AJ's Sour Diesel MED - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | GR AJ's Sour Diesel REC - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | GR Apple Tartz #3 MED - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | GR Critical + MED - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | GR Trainwreck MED - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | GR Trainwreck REC - 0.5g Joint 7 Pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $25 | $7.14/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Binske Triple Mint Trop Pre Roll Pack (S) (3.5g) 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $31 | $8.86/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Binske Double Cherry Sunset Mini PreRoll Pack [7pk](3.5g) Pre-rolls | eighth · 7-pack | $31 | $8.86/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Binske Pomelo Mac Pre Roll Pack (3.5g) 7pk Pre-rolls | eighth · 7-pack | $31 | $8.86/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Captain Divorce Cake Zkittles (I) Pre-roll (1g) Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | GR San Fermodo BX REC - 1.0g Joint Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Captain Glueball #7 (I) Pre Roll (1g) Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | GR Mochi REC - 1.0g Joint Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Dutch Blunts - Single - Neon River (S) 1g Pre-rolls | gram | $10.25 | $10.25/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Dutch Blunts - Single - Super Phreak (H) 1g Pre-rolls | gram | $10.25 | $10.25/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Dutch Blunts - Single - Mellow Mac (I) 1g Pre-rolls | gram | $10.25 | $10.25/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | GR Trainwreck REC - 0.5g Joint Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | GR 1978 OG REC - 0.5g Joints Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | GR 9lb Hammer REC - 0.5g Joint Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Dutch Blunts - [5pk] - Mind Mender (I) 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $42.25 | $12.07/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Dutch Blunts - [5pk] - Rainbow Brain (H) 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $42.25 | $12.07/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Dutch Blunts - [5pk] - Ban Hammer (I) 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $42.25 | $12.07/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Dutch Blunts - [5pk] - Summer Shandy (S) 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $42.25 | $12.07/g | Best Colorado Cannabis Wheat Ridge · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Wheat Ridge pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wheat Ridge price: $8.86 per gram (middle of $5.10–$12.06). That works out to about $31.01 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Wheat Ridge publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wheat Ridge price data: cheapest weed in Wheat Ridge, cheap ounces, Wheat Ridge flower price index, Wheat Ridge deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.