Cheapest weed in Meriden, CT
339 Meriden menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Connecticut city: cheapest weed in Connecticut
Cheapest flower in Meriden
See all flower prices →Cheapest right now: Theraplant Plasma Gas 28g Flower at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $126.50 ($4.52 per gram) · 104 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Theraplant Plasma Gas 28g Flower Flower | ounce | $126.50 | $4.52/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | all:hours Nimbus Snacks 28g Flower Flower | ounce | $137.25 | $4.90/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Black Amber 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Gush Mintz 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Applescotti 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | all:hours Hash Burger 14g Flower Flower | half ounce | $79.75 | $5.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | all:hours Mule Fuel 14g Flower Flower | half ounce | $79.75 | $5.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | all:hours Sour Zoda 14g Flower Flower | half ounce | $79.75 | $5.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Meriden
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Scout Breath 0.3g All-In-One at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $33.50 ($3.35 per gram) · 97 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Scout Breath 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | GG Skunk | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Ultra Nana 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Sunny Stomper 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Seattle Sour Kush 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Modified Haze 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy HYPHEN Haze Berry 2g Pod Vape Pens | 2 g | $80.60 | $40.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy HYPHEN Tahoe OG 2g Pod Vape Pens | 2 g | $80.60 | $40.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Meriden
See all edibles prices →Cheapest right now: Lucky Break CBD Lucky Pill 1000mg [20pk] (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $30.50 ($3.05 per 100mg of THC) · 77 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucky Break CBD Lucky Pill 1000mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $30.50 | $3.05/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lucky Break Full Spectrum Sativa Pill 450mg [10pk] (MED) Edibles | each · 10-pack · 450mg THC | $30.50 | $6.78/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Asteroid GalaxEat Sour Green Apple Gummy 550mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 550mg THC | $41 | $7.45/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Asteroid GalaxEat Blueberry Bliss Gummy 550mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 550mg THC | $41 | $7.45/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Theraplant Medium Strength Savoti Pill 500mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $62.50 | $12.50/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Happy Confection Boosted Berry Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Happy Confection Sunset Citron Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | The Happy Confection Chillaxing Cherry Limeade 1:1:1 Gummy 600mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 600mg THC | $80.50 | $13.42/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Meriden
See all concentrates prices →Cheapest right now: Affinity Purple Milk RSO 1g Cured Resin (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $35.50 ($35.50 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Affinity Purple Milk RSO 1g Cured Resin (MED) Concentrates | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Affinity Maine Blueberry 1:1 RSO 1g Cured Resin (MED) Concentrates | gram | $45.50 | $45.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CTPharma Tuscan Gelato Badder 1g Live Resin (MED) Concentrates | gram | $67.50 | $67.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | CTPharma Gush Mintz 1g Live Rosin (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Seattle Sour Kush (Tetraden) Live Badder 1g CTPharma · Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | CTPharma Sour Fire OG 1g Live Resin Dablicator (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pure Michigan (Lagovex) Live Sugar 1g CTPharma · Concentrates | gram | $75.50 | $75.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CTPharma Melonade Rosin 1g Live Rosin (MED) Concentrates | gram | $79.50 | $79.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Meriden
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $14.50 ($1.45 per gram) · 50 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $14.50 | $1.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Affinity Lemon Delight Pre-Roll 2.1g [3pk] Pre-rolls | 7/10 g · 3-pack | $30.10 | $3.01/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Colorado Flo | Joints | 1g Theraplant · Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Shaka DLC Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Theraplant Banana Breeze Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Shaka TGK Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Theraplant Solo Frost Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Citral Glue 1g Preroll Springtime · Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Meriden · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Meriden flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Meriden →Discounted items across Meriden menus, newest first.
Best dispensaries in Meriden →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (8 items at 1 store), drinks (3 items at 1 store) in Meriden — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.