Cheapest flower in Clermont, FL
Cheapest right now: Sherbert Sundae | Ground | 7g at AYR Cannabis Dispensary Clermont — $20 ($2.86 per gram)
263 comparable flower listings at 3 Clermont dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Find. White Hot Guava Trim & Shake 7g Flower | quarter | $25$5050% off | $3.57/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find. Orange Z Trim & Shake 7g Flower | quarter | $25$5050% off | $3.57/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Find. Ocifer Trim & Shake 7g Flower | quarter | $25$5050% off | $3.57/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Lavender Soak | Big Buds | 3.54g Later Days · Flower | 3.54 g | $15$2025% off | $4.24/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Champagne Kush | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Cake Mintz | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Kool Whip #11 Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Jealous Cake Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Boston Runtz #5 Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | SFV Kush | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Frozen Angel Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lava Cake Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | White Apple Tartz | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | NY Sour Diesel Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lavender Soak Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | MTF Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Chaos Kush | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Tropical Vortex Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Boston Tea Party | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Kingdom Chem | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Prosecco Runtz Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Red Velvet Runtz #1 | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Banana Punch Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Lane Splitter Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Jealous Cake Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Raspberry Parfait Small Buds REEF Cannabis · Flower | eighth | $16.50$4059% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Find. Peanut Butter Breath Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Find. Singapore Sling Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Find. Donny Burger Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Find. Cosmic Smoothie Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Find. Cheddar Cheeze Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Find. Baba Yaga Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Find. Hickory Hash Ground Flower 7g Flower | quarter | $33$5540% off | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Find. Baba Yaga Whole Flower 3.5g Flower | eighth | $17.50$3854% off | $5/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Singapore Sling | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $17.50$3854% off | $5/g | Curaleaf Dispensary Clermont Clermont · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Clermont flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Clermont price: $8 per gram (middle of $4.29–$49.50). That works out to about $28 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Clermont publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Clermont price data: cheapest weed in Clermont, cheap ounces, Clermont flower price index, Clermont deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.