Cheapest flower in North Miami, FL
Cheapest right now: MÜV Mint Diesel - Ground 7g at MÜV Cannabis Dispensary — $40.25 ($5.75 per gram)
60 comparable flower listings at 1 North Miami dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MÜV Mint Diesel - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MUV Ground Flower - 7g - Strain MÜV Cannabis Infused Products · Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Wino #9 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Cherry On Top 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Pastries 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Lemon Pastries 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Cherry On Top 3.5g Flower | eighth | $25.25 | $7.21/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Once in a Lifetime 3.5g Flower | eighth | $25.25 | $7.21/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sweet Supply Trop Teeth #8 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sweet Supply Honeydew 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | MÜV GMO Jungle Cake 28g Flower | ounce | $300 | $10.71/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (the) Essence Grape Mint Gas 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (the) Essence Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | MÜV Dosi - Dos 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | (the) Essence Pink Certz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | (the) Essence Black Amber 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MÜV Applescotti 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | (the) Essence Berry a la Mode 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | (the) Essence | GG #4 | Big Buds | 14g (the) Essence · Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MÜV Dosi - Dos 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | MÜV Glitter Bomb 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | MÜV GMO S1 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sweet Supply Trop Teeth #8 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Sweet Supply GG#4 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sweet Supply Honeydew 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Sweet Supply Trop Teeth #2 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Sweet Supply Grape Junky 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | (the) Essence Wino #9 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | MÜV Black Amber 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | (the) Essence Nutcrackerz 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | MÜV GMO S1 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | (the) Essence Melonade #8 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV Glitter Bomb 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | (the) Essence Wino #9 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary North Miami · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How North Miami flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Miami price: $11.50 per gram (middle of $7.14–$17.21). That works out to about $40.25 an eighth.
- 100% of priced flower listings in North Miami publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Miami price data: cheapest weed in North Miami, cheap ounces, North Miami flower price index, North Miami deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.