Cheapest weed in Ocala, FL
1,300 Ocala menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Ocala
See all flower prices →Cheapest right now: Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g at Green Dragon Dispensary - Ocala — $35 ($2.50 per gram) · 479 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ish Pre-Ground 7g Flower - Cherry Punch Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - Tahiti Temptress Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ish Pre-Ground 7g Flower - Maui Lemons Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ish Pre-Ground 7g Flower - Super Zushish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | ish Pre-Ground 7g Flower - Bark Noir Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Ocala
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Summer Melon 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 415 comparable items at 6 stores
Cheapest edibles in Ocala
See all edibles prices →Cheapest right now: Cherry - 100mg Full Spec CBD Chews 10pk at Jungle Boys Ocala Dispensary — $10 ($10 per 100mg of THC) · 58 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cherry - 100mg Full Spec CBD Chews 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2560% off | $10/100mg THC | Jungle Boys Ocala Dispensary Ocala · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fruit Punch - 100mg Full Spec CBD Chews 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2560% off | $10/100mg THC | Jungle Boys Ocala Dispensary Ocala · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Raspberry - 100mg Full Spec CBD Chews 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2560% off | $10/100mg THC | Jungle Boys Ocala Dispensary Ocala · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grape - 100mg Full Spec CBD Chews 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2560% off | $10/100mg THC | Jungle Boys Ocala Dispensary Ocala · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cinnamon & Sugar Cookie Sativa 100mg (10pk) Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dark Chocolate (THC) – Chocolate Bar, 100mg | Chocolates | 20pk | 5mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Surterra Wellness Ocala · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fruit Punch - 100mg Distillate Chews 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Jungle Boys Ocala Dispensary Ocala · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Ocala
See all concentrates prices →Cheapest right now: Toxic Patty Kief™ at GrowHealthy Dispensary - Ocala — $15 ($15 per gram) · 202 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Toxic Patty Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tangerine Temptress Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savannah Rush Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Guava Pie Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Magic Z Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Truckee Thunder: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Purple Alien: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Ocala
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Raw Classic 6pk Pre-Roll 1 1/4 at GrowHealthy Dispensary - Ocala — $5 ($0.83 per piece) · 146 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raw Classic 6pk Pre-Roll 1 1/4 Pre-rolls | each · 6-pack | $5 | $0.83/piece | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano Guava Casquitos 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Yuzu Sour 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Verano Glaciers 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Verano Facade 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Verano | Facetz | Joints | 0.7g Verano · Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Ocala · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Raw Classic 3pk Pre-Roll King Size Pre-rolls | each · 3-pack | $3.50 | $1.17/piece | GrowHealthy Dispensary - Ocala Ocala · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Ocala flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Ocala →Discounted items across Ocala menus, newest first.
Best dispensaries in Ocala →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.