Cheapest flower in Okeechobee, FL
Cheapest right now: MÜV Mint Diesel - Ground 7g at MÜV Cannabis Dispensary — $40.25 ($5.75 per gram)
57 comparable flower listings at 1 Okeechobee dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MÜV Mint Diesel - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MÜV Melonade - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MÜV Lemon Pastries - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV Yum Yum - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Pineapple Upside Down Cake 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Lemon Pastries | Big Buds | 7g Savvy · Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Cherry On Top 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Cherry On Top 3.5g Flower | eighth | $25.25 | $7.21/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sweet Supply Trop Teeth #2 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sweet Supply Trop Teeth #8 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sweet Supply GG#4 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (the) Essence Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | (the) Essence Melonade #8 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | (the) Essence Glitter Bomb 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | (the) Essence Pink Certz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | MÜV GMO S1 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | (the) Essence Wino #9 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MÜV Super Lemon G 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | MÜV Applescotti 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | MÜV Black Amber 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | (the) Essence E85 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (the) Essence Nutcrackerz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sweet Supply Honeydew 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Sweet Supply GG#4 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Sweet Supply Trop Teeth #8 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | MÜV Glitter Bomb 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | (the) Essence Melonade #8 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | MÜV Applescotti 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | (the) Essence E85 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | (the) Essence Guava Cooler 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | (the) Essence Nutcrackerz 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV Applescotti 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Okeechobee · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Okeechobee flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Okeechobee price: $11.45 per gram (middle of $6.46–$14.36). That works out to about $40.07 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Okeechobee publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Okeechobee price data: cheapest weed in Okeechobee, cheap ounces, Okeechobee flower price index, Okeechobee deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.