Cheapest weed in Port Charlotte, FL
465 Port Charlotte menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Port Charlotte
See all flower prices →Cheapest right now: Pave Shake at AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte — $20 ($2.86 per gram) · 135 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lavender Soak | Big Buds | 3.54g Later Days · Flower | 3.54 g | $15$2025% off | $4.24/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kingdom Chem | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Red Velvet Runtz #1 | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Prosecco Runtz Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Port Charlotte
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Pineapple Mimosa 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 165 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Nectar The Soap 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV Plus Minty Blizzard 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Apple Mac MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence | Gush Mints | Disposable | 0.3g (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Modified Grapes x Apples x Bananas MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Plus Gush Mints 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Port Charlotte
See all edibles prices →Cheapest right now: Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea at AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte — $10 ($10 per 100mg of THC) · 39 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Camino | Midnight Blueberry Gummies | THC:CBN 5:1 | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Extra Blue Raspberry Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MUV Green Apple Lozenge - 100mg MÜV Cannabis Infused Products · Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Extra Orange Tangie RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Extra Strawberry Peach 1:1 CBD:THC RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Extra Pineapple Passionfruit Soft Chew 50mg Piece Edibles | each · 50mg THC | $12.75 | $25.50/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Caramels 100mg [10-Pack] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $25.75 | $25.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Port Charlotte
See all concentrates prices →Cheapest right now: Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g at AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte — $20 ($20 per gram) · 74 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Truckee Thunder: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Purple Alien: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Red Rock Runtz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Port Charlotte Port Charlotte · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Port Charlotte
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Verano Yuzu Sour 0.7g [1-Pack] at MÜV Cannabis Dispensary — $10.25 ($1.02 per gram) · 52 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Verano Yuzu Sour 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano Guava Casquitos 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Tuscan Gelato 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Verano Facetz 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Verano Facade 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV Modified Macberry Moonshine 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.75 | $3.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Minty Blizzard 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.75 | $3.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Grape Junky 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.75 | $3.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Port Charlotte · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Port Charlotte flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Port Charlotte →Discounted items across Port Charlotte menus, newest first.
Best dispensaries in Port Charlotte →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.