Cheapest flower in Sebastian, FL
Cheapest right now: Savvy Grpe Mnt Gas 7g at MÜV Cannabis Dispensary — $45.25 ($6.46 per gram)
48 comparable flower listings at 1 Sebastian dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Grpe Mnt Gas 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sweet Supply GG#4 14g Flower | half ounce | $130.25 | $9.30/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sweet Supply Grape Mint Gas 14g Flower | half ounce | $130.25 | $9.30/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sweet Supply Grape Mint Gas 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sweet Supply Trop Teeth #8 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | MÜV Super Lemon G 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence E85 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | (the) Essence | Tropical Teeth #2 | Big Buds | 14g (the) Essence · Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | (the) Essence Melonade #8 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | (the) Essence Glitter Bomb 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | MÜV Dosi - Dos 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | (the) Essence Pink Certz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | (the) Essence Wino #9 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | MUV Flower - 14g - Applescotti MÜV Cannabis Infused Products · Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sweet Supply Honeydew 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Sweet Supply Trop Teeth #2 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Sweet Supply Trop Teeth #8 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | MÜV Applescotti 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | (the) Essence Glitter Bomb 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | MÜV Dosi - Dos 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | (the) Essence Melonade #8 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | (the) Essence E85 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | (the) Essence Nutcrackerz 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | (the) Essence Laughing Gas 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | (the) Essence Berry a la Mode 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | (the) Essence | Wino #9 | Big Buds | 3.5g (the) Essence · Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | (the) Essence E85 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | MÜV Super Lemon G 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV Dosi - Dos 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Sebastian · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Sebastian flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sebastian price: $11.50 per gram (middle of $10.04–$14.36). That works out to about $40.25 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Sebastian publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sebastian price data: cheapest weed in Sebastian, cheap ounces, Sebastian flower price index, Sebastian deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.