Cheapest weed in St. Petersburg, FL
1,433 St. Petersburg menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in St. Petersburg
See all flower prices →Cheapest right now: Pave Shake at AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg — $20 ($2.86 per gram) · 541 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Boston Runtz #5 | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chaos Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tahoe OG | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Prosecco Runtz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in St. Petersburg
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Summer Melon 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 501 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MÜV Plus Minty Blizzard 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence | Gush Mints | Disposable | 0.3g (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Nectar Berry Tart 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Nectar Dosilato 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Gush Mints MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Plus Mod Grapes x ApplesxBananas 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in St. Petersburg
See all edibles prices →Cheapest right now: Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg at Curaleaf Dispensary St. Petersburg — $22.50 ($11.25 per 100mg of THC) · 94 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Kudu RSO Indica Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary North St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary North St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary North St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 100mg, Milk Chocolate - Chocolate Bar Edibles | each · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Surterra Wellness - Medical Marijuana Dispensary | St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dark Chocolate (THC) – Chocolate Bar, 100mg | Chocolates | 20pk | 5mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Surterra Wellness - Medical Marijuana Dispensary | St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Meltaways Cinnamon THC 100mg MÜV Cannabis Infused Products · Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in St. Petersburg
See all concentrates prices →Cheapest right now: Ruby Slippers | Solvent | Sugar | 1g at AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg — $20 ($20 per gram) · 246 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ruby Slippers | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Curaleaf Peanut Butter Muffin RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $20$5564% off | $20/g | Curaleaf Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Curaleaf Peanut Butter Muffin RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $20$5564% off | $20/g | Curaleaf Dispensary North St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Petersburg St. Petersburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in St. Petersburg
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Verano Blueberry Muffins 0.7g [1-Pack] at MÜV Cannabis Dispensary — $10.25 ($1.02 per gram) · 51 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Verano Blueberry Muffins 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano Facade 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Tuscan Gelato 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Verano Facetz 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MÜV Wino #9 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.50 | $3.55/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MUV 5 Pack Pre Roll - 3.5g - Tringle Kush MÜV Cannabis Infused Products · Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.50 | $3.55/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Wedding Kush Mints Pre-Roll Pack 3.5g (5 pk) MÜV Cannabis Infused Products · Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.50 | $3.55/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV GMO Jungle Cake 3.5g [5-Pack] Pre-rolls | 7/10 g · 5-pack | $35.75 | $3.58/g | MÜV Cannabis Dispensary St. Petersburg · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
St. Petersburg flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in St. Petersburg →Discounted items across St. Petersburg menus, newest first.
Best dispensaries in St. Petersburg →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.