Cheapest flower in Wellington, FL
Cheapest right now: MÜV Melonade - Ground 7g at MÜV Cannabis Dispensary — $40.25 ($5.75 per gram)
60 comparable flower listings at 1 Wellington dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MÜV Melonade - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sweet Supply Trop Teeth #8 7g Flower | quarter | $70.25 | $10.04/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300 | $10.71/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MÜV Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | MÜV Applescotti 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | (the) Essence | Glitter Bomb | Big Buds | 14g (the) Essence · Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence Wino #9 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | MÜV Dosi - Dos 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | MÜV Black Amber 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | (the) Essence | GG #4 | Big Buds | 14g (the) Essence · Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | (the) Essence Melonade #8 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | (the) Essence E85 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MÜV Super Lemon G 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | (the) Essence Nutcrackerz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | MÜV GMO S1 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MÜV Glitter Bomb 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Sweet Supply Trop Teeth #8 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Sweet Supply Trop Teeth #2 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sweet Supply Honeydew 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (the) Essence Melonade #8 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | (the) Essence Berry a la Mode 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | MÜV Dosi - Dos 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | (the) Essence E85 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | MÜV Super Lemon G 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | MÜV Heir Heads 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | MÜV GMO S1 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | MÜV Applescotti 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | (the) Essence Nutcrackerz 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV Glitter Bomb 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV GMO S1 3.5g Flower | eighth | $50.25 | $14.36/g | MÜV Cannabis Dispensary Wellington · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Wellington flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wellington price: $12.89 per gram (middle of $10.72–$14.36). That works out to about $45.12 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Wellington publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wellington price data: cheapest weed in Wellington, cheap ounces, Wellington flower price index, Wellington deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.