Cheapest weed in Champaign, IL
572 Champaign menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Illinois city: cheapest weed in Illinois
Cheapest flower in Champaign
See all flower prices →Cheapest right now: Lemon Bean Popcorn 14g at Sunnyside Cannabis Dispensary - Champaign — $80 ($5.71 per gram) · 417 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Bean Popcorn 14g High Supply · Flower | each | $80 | $5.71/g | Sunnyside Cannabis Dispensary - Champaign Champaign · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Georgia Pie | Popcorn 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1/2 Popcorn Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb | Gush Mints | Smalls 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb | Georgia Pie | Smalls 28G Simply Herb · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | SIMPLY HERB Pastries #34 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SIMPLY HERB Unleaded Lollipop 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Champaign
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Black Cherry | Counting Sheep Disposable | 0.3g at Cloud9 Cannabis — $30 ($3 per gram) · 155 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Cherry | Counting Sheep Disposable | 0.3g Good News · Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ICC | C.T.C. | Live Rosin Disposable | 0.5g IC Collective · Vape Pens | half ounce | $150 | $10.71/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | &Shine | Mango | Disposable Vape Pen | 2000mg &SHINE · Vape Pens | 2 g | $70 | $35/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Grape Kush | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | Blue Raz Haze | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Sour Tangie | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Clementine | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Berry Gelato Disposable Pen 2.5g Realeaf Botanicals · Vape Pens | 2.5 g | $96 | $38.40/g | Cloud9 Cannabis Champaign · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Champaign flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Champaign →Discounted items across Champaign menus, newest first.
Best dispensaries in Champaign →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.