Cheapest flower in Edwardsville, IL
Cheapest right now: Pyromaniac | Ground | 14g at Cloud9 Cannabis — $70 ($5 per gram)
315 comparable flower listings at 1 Edwardsville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pyromaniac | Ground | 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Rollie | Shake 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Simply Herb | Jupiter | Shake 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb | Mac 1 | Smalls 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb | Georgia Pie | Popcorn 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb | Kush and Cream | Popcorn 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Simply Herb | Gush Mints | Popcorn 28G Simply Herb · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | &SHINE Couch Candy 1oz Mixed Buds Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Simply Herb | Kush and Cream | Popcorn 28G Simply Herb · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy | Modified Macberry Moonshine | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | Gator Breath | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Apricot Stomper | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Blueberry Forum | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Grape Noir | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | The Soap Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy | Triangle Kush | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Gelato [0.25oz] Shake Savvy · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Simply Herb | Gush Mints | Shake 7G Simply Herb · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Triangle Kush [7g] Shake Savvy · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Simply Herb | Georgia Pie | Shake 7G Simply Herb · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | T&T Bubble Bath 1/2 Shake Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | ESSENCE Joint 5g: Philly Special 10pk Flower | 5 g · 10-pack | $39 | $7.80/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Simply Herb | Blockberry | Smalls 7G Simply Herb · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Simply Herb | Apples and Bananas | Smalls 7G Simply Herb · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Simply Herb | Georgia Pie | Smalls 7G Simply Herb · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Simply Herb | Mac 1 | Smalls 7G Simply Herb · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Simply Herb | Heir Heads | Smalls 7G Simply Herb · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | SIMPLY HERB Citrus Crush 1/4 Popcorn Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Yacht Club | Smalls | 14g Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy | MAC 1 | Big Buds | 14g Savvy · Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Savvy | Casey Jones | Big Buds | 14g Savvy · Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | SAVVY Grape Noir 1/2 Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Savvy | Zoap | Smalls | 14g Savvy · Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Savvy | Yuzu Sour | Big Buds | 14g Savvy · Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Ozone | Butterstuff | Smalls | 28G Ozone · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Ozone | Animal Cake | Popcorn | 28G Ozone · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Ozone | Hashburger | Popcorn | 28G Ozone · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | SIMPLY HERB Citrus Crush 1/8 Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Simply Herb | Sherb Cream Pie | Flower 3.5G Simply Herb · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Edwardsville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Edwardsville flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Edwardsville price: $11.43 per gram (middle of $7.86–$14.29). That works out to about $40 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Edwardsville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Edwardsville price data: cheapest weed in Edwardsville, cheap ounces, Edwardsville flower price index, Edwardsville deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.