Cheapest weed in Bridgton, ME
263 Bridgton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Bridgton
See all flower prices →Cheapest right now: Z-Pie 28g at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $130.95 ($4.68 per gram) · 94 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Z-Pie 28g Flower | ounce | $130.95$1353% off | $4.68/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Super Lemon MAC 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Goji OG Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sunset Runtz 3.5g Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Cookies 3.5g (Smalls) Flower | eighth | $20 | $5.71/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Super Boof Cherry 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dream Marker #7 Flower | eighth | $25 | $7.14/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lilac Diesel Flower | eighth | $25 | $7.14/g | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Bridgton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: 1G DISTILLATE CART - GARLIC COOKIES (I) at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $30 ($30 per gram) · 60 comparable items at 1 stores
Cheapest edibles in Bridgton
See all edibles prices →Cheapest right now: Blue Raspberry CBD Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $16 ($6.40 per 100mg of THC) · 61 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Raspberry CBD Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $16 | $6.40/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Green Apple CBD Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $16 | $6.40/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Raspberry - Night Bites 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22 | $11/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Milk Chocolate Pretzels 200mg/20pk Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $26 | $13/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Peanut Butter Chocolate Pretzels 200mg/20pk Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $26 | $13/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dark Mint Chocolate Pretzels 200mg/20pk Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $26 | $13/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Caramel Chocolate Pretzels 200mg/20pk Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $26 | $13/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Glaze | Sour Twin Pack Pineapple + Mango Gummies | 200mg Glaze · Edibles | each · 200mg THC | $28 | $14/100mg THC | The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) Bridgton · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Bridgton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Cherry Berriez Shatter 1g at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $20.10 ($20.10 per gram) · 25 comparable items at 1 stores
Cheapest pre-rolls in Bridgton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Animal Tsunami | Joints | 1g at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $10 ($10 per gram) · 7 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Bridgton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Wedding Pie Infused with Cured Resin 1.4g at The Great Atlantic Puffin Company (Recreational) — $19 ($13.57 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Bridgton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Bridgton →Discounted items across Bridgton menus, newest first.
Best dispensaries in Bridgton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (8 items at 1 store), drinks (8 items at 1 store), pre-rolls (7 items at 1 store) in Bridgton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.