Cheapest flower in Brunswick, ME
Cheapest right now: Dose - Blackberry Kush - 28g at Wilshire Madison — $79 ($2.82 per gram)
332 comparable flower listings at 7 Brunswick dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dose - Blackberry Kush - 28g Flower | ounce | $79 | $2.82/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | C207 Small Buds- Blueberry Muffins - 1oz Flower | ounce | $80 | $2.86/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | C207-Small Buds-Super Silver Haze - 1/2 oz Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | C207 Small Buds- Permanent Marker - 1/2oz Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | RR|Flower|Cheese Quake 1/2oz Flower | each | $45 | $3.21/g | Richardson Remedies Brunswick · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | C207- Small Buds- Violet Fog - 1/2oz Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | C207 Small Buds- Apple Fritter - 1/2oz Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | RR|Untrimmed|Flower|Papaya Runtz 1/2oz Flower | each | $45 | $3.21/g | Richardson Remedies Brunswick · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | $80 Ounce specials !!! Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | GanjCo Medical Cannabis Brunswick · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dose - Cherry Cookies - 28g Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Dose - Blueberry Muffin - 28g Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Dose - Blue Dream Haze - 28g Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dose - Ice Cream Cake - 28g Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | C207- Small Buds- Dirty Mimosa - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | C207 Small Buds- Permanent Marker - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | C207- Small Buds- Skunk Hero - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | C207- Small Buds- Trainwreck - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | C207- Small Buds- Violet Fog - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | C207 Small Buds- Eagle Scout - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | C207 Small Buds- Purple Milk - 1/4oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | C207-Small Buds-Super Silver Haze - 1/4 oz Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Cultivate 207 (Medical) Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | RR|MachineTrimmed|Flower|Papaya Runtz 1oz Flower | each | $100 | $3.57/g | Richardson Remedies Brunswick · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Force of Nature - Fruit Punch - 3.5g Flower | eighth | $13 | $3.71/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Priority Packs - 5 grams smalls - Flat price $20 Flower | each | $18.96 | $3.79/g | GanjCo Medical Cannabis Brunswick · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | RR|MachineTrimmed|Flower|Milk Choc Cherry Runtz 1/2oz Flower | each | $55 | $3.93/g | Richardson Remedies Brunswick · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | RR|Flower|Royal Gelato 1/2oz Flower | each | $55 | $3.93/g | Richardson Remedies Brunswick · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Dose - Blueberry Cheesecake - 28g Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Dose - Sherbanger x Chem D - 28g Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Dose - GMO - 28g Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Dose - Pound Cake - 28g Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Dose - Cake Crasher - 28g Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Wilshire Madison Brunswick · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Big apple Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Sugar Cane | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Banana Cane Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Black maple Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Grape Mochi Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Don Mega Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Egg Roll Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Apple fritter Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Gas Basket Flower | eighth | $15 | $4.29/g | INDIGO FARMS LLC Brunswick · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Brunswick flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Brunswick price: $5.71 per gram (middle of $4.29–$9.14). That works out to about $19.98 an eighth.
- 95.4% of priced flower listings in Brunswick publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Brunswick price data: cheapest weed in Brunswick, cheap ounces, Brunswick flower price index, Brunswick deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.