Cheapest weed in Damariscotta, ME
345 Damariscotta menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Damariscotta
See all flower prices →Cheapest right now: $115 SMALL BUD OUNCE at Above and Beyond Cannabis LLC Medical Marijuana Dispensary — $115 ($4.11 per gram) · 44 comparable items at 1 stores
Cheapest edibles in Damariscotta
See all edibles prices →Cheapest right now: 2500mg Green Apple Gummies | Dirigo Cannabis | Gummies | 10pk | 250mg/ea at Above and Beyond Cannabis LLC Medical Marijuana Dispensary — $55 ($2.20 per 100mg of THC) · 279 comparable items at 1 stores
Cheapest pre-rolls in Damariscotta
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Royal Rush Pre-Roll 1.2g - Northern Berries (S) at Above and Beyond Cannabis LLC Medical Marijuana Dispensary — $8 ($6.67 per gram) · 21 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Damariscotta
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Black Patronus | Infused Joints | 1.25g at Above and Beyond Cannabis LLC Medical Marijuana Dispensary — $12 ($9.60 per gram) · 1 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Patronus | Infused Joints | 1.25g Infused Pre-rolls | each | $12 | $9.60/g | Above and Beyond Cannabis LLC Medical Marijuana Dispensary Damariscotta · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Damariscotta flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Damariscotta →Discounted items across Damariscotta menus, newest first.
Best dispensaries in Damariscotta →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (1 items at 1 store) in Damariscotta — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.