Cheapest flower in Ellsworth, ME
Cheapest right now: Shake Bag Mindflayer Shake 70g at Curaleaf Dispensary Ellsworth — $70 ($1 per gram)
133 comparable flower listings at 1 Ellsworth dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shake Bag Mindflayer Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shake Bag Tierz Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shake Bag Thai Sunrise Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Shake Bag Strawberry Blonde Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shake Bag Skunk Hero Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Shake Bag Silver Dollar Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Shake Bag Shock Mints Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Shake Bag PB Bites Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Shake Bag Mystery Morning Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Shake Bag Muffin Grease Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Shake Bag Muffin Bomb Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Shake Bag Mintz Snackz Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Shake Bag Meatballz Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Shake Bag Martian Mints Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Shake Bag Lunato Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Shake Bag Horseshoes Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Shake Bag High Tide Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Shake Bag Half Moonana Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Shake Bag Grimm Glue Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Shake Bag Glovez Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Shake Bag Diesel Bite Trim & Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Shake Bag Citrus Squared Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Shake Bag Cherry Patties Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Shake Bag Bulbz Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Shake Bag Breakfast Parfait Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Shake Bag Betty OG Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Shake Bag B.A.M Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Shake Bag Zoo Kush Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Shake Bag Turnpike Cookies Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Shake Bag Tourist Trap Shake 70g Flower | 70 g | $70 | $1/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Shake Bag High Tide Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Shake Bag Breakfast Parfait Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Shake Bag Lunato Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Shake Bag Turnpike Cookies Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Shake Bag Half Moonana Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Shake Bag Tierz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Shake Bag Mintz Snackz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Shake Bag Zoo Kush Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Shake Bag Muffin Grease Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Shake Bag PB Bites Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Ellsworth Ellsworth · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Ellsworth flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ellsworth price: $2.41 per gram (middle of $1–$5.60). That works out to about $8.44 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Ellsworth publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ellsworth price data: cheapest weed in Ellsworth, cheap ounces, Ellsworth flower price index, Ellsworth deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.