Cheapest concentrates in Jefferson, ME
Cheapest right now: Northern Cured Resin. at Snow Tree Farms Hash Hut — $10 ($10 per gram)
22 comparable concentrates listings at 1 Jefferson dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northern Cured Resin. Concentrates | gram | $10 | $10/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Budget Cured Resin. Concentrates | quarter | $90 | $12.86/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Crooked Jaw Cured Resin Baller Jar. Concentrates | quarter | $100 | $14.29/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Snow Tree Farms Live Resin Mini Baller Jar. Concentrates | quarter | $120 | $17.14/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Crooked Jaw Farm Cured Resin. Concentrates | gram | $20 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Emerald City Cured Resin. Concentrates | gram | $20 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dirigo Distillate Cart. Concentrates | gram | $20 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Str8chronic Cured Resin. Concentrates | gram | $20 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | FRAKTAL - Hashish (2g) FRAKTAL · Concentrates | 2 g | $40 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Snow Tree Farms Bubble Hash. Concentrates | 2 g | $40 | $20/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Feco Fam RSO Dart. Concentrates | gram | $30 | $30/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Budget Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $40 | $40/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Emerald City Boom Stick. Concentrates | gram | $40 | $40/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Live Hash Rosin Mix And Match. Concentrates | 4 g | $200 | $50/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gele Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Prolific Farms Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Undertow Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | High Road Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Calyx Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Str8chronic Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Snow Tree Farms Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Team Green Live Hash Rosin. Concentrates | gram | $60 | $60/g | Snow Tree Farms Hash Hut Jefferson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Jefferson concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Jefferson price: $35 per gram (middle of $14.57–$60). That works out to about $122.50 an eighth.
- 95.7% of priced concentrates listings in Jefferson publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Jefferson price data: cheapest weed in Jefferson, cheap ounces, Jefferson flower price index, Jefferson deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.