Cheapest weed in Northport, ME

144 Northport menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026

↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine

Cheapest flower in Northport

See all flower prices →

Cheapest right now: 28 G | Motor Breath OZ. | Jar Co at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $173.68 ($6.20 per gram) · 34 comparable items at 1 stores

Cheapest Flower in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
128 G | Motor Breath OZ. | Jar Co
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
228 G | Wedding Pie OZ. | Jar Co.
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
328 G | Wedding Pie | Rugged Roots
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
428 G | Super Boof OZ. | J.A.R.
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
528 G | Silver Kush OZ. | Jar Cannabis
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
628 G | Mule Fuel OZ. | Jar Cannabis Co.
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
728 G | Guava Mints OZ. | Jar Co.
Flower
ounce$173.68$6.20/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
81/8 | Gas Face | M.J.
Flower
eighth$24.12$6.89/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026

Cheapest carts & vapes in Northport

See all carts & vapes prices →

Cheapest right now: 1G DISTILLATE CART - GARLIC COOKIES (I) at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $33.77 ($33.77 per gram) · 38 comparable items at 1 stores

Cheapest Vape Pens in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
11G DISTILLATE CART - GARLIC COOKIES (I)
The Maine Lab · Vape Pens
gram$33.77$33.77/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
21G DISTILLATE CART - GRANDADDY PURP (I)
The Maine Lab · Vape Pens
gram$33.77$33.77/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
31G DISTILLATE CART - SOUR TANGIE (S)
The Maine Lab · Vape Pens
gram$33.77$33.77/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
41G DISTILLATE CART - STRAWBERRY COUGH (S)
The Maine Lab · Vape Pens
gram$33.77$33.77/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
5Pamolab | Maui Wowie | Distillate Cartridge | 1g
Pamolab · Vape Pens
gram$39.47$39.47/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
6sour diesel | Cartridge | 1g
Vape Pens
gram$43.86$43.86/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
71 G | Ice Cream Candy Disposable VAPE | G.R.
Vape Pens
gram$43.86$43.86/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
81 G | Guava Jam Disposable VAPE | G.R.
Vape Pens
gram$43.86$43.86/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026

Cheapest edibles in Northport

See all edibles prices →

Cheapest right now: Nano THC Mints (200MG) at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $30.70 ($15.35 per 100mg of THC) · 23 comparable items at 1 stores

Cheapest Edibles in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
1Nano THC Mints (200MG)
The Maine Lab · Edibles
each · 200mg THC$30.70$15.35/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
2200 MG | Green Apple Gummies, 10mg x 20 Pieces | J.A.R.
Edibles
each · 20-pack · 200mg THC$30.70$15.35/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
3200 MG | Grape Soda Gummies 20 x 10mg Gummies | Buzzy
Edibles
each · 20-pack · 200mg THC$30.70$15.35/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
4200 mg | Milk Chocolate Bar | F.S.
Edibles
each · 200mg THC$33.77$16.89/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
5Firestorm | Dark Chocolate | Chocolate Bar | (200mg) | Chocolates | 193mg/e
Edibles
each · 200mg THC$33.77$16.89/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
6200 mg | Sea Salt Toffee Milk Chocolate Bar | F.S
Edibles
each · 200mg THC$33.77$16.89/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
7100 MG | Pink Lemonade Gummies, 5mg x 20 Pieces | J.A.R.
Edibles
each · 20-pack · 100mg THC$17.54$17.54/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
8100 MG | Tangerine Gummies, 5mg x 20 Pieces | J.A.R.
Edibles
each · 20-pack · 100mg THC$17.54$17.54/100mg THCSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026

Cheapest concentrates in Northport

See all concentrates prices →

Cheapest right now: Garlic Crusher | Solvent | Badder | 5g at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $96.49 ($19.30 per gram) · 16 comparable items at 1 stores

Cheapest Concentrates in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
1Garlic Crusher | Solvent | Badder | 5g
Concentrates
5 g$96.49$19.30/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
21 G | Lemon Cherry Gelato Cured Resin | F.O.
Concentrates
gram$26.32$26.32/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
31 G | Rainbow Gelato Cured Resin | F.O.
Concentrates
gram$26.32$26.32/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
41 G | Bannana Shack LIVE Badder | SeaWeed
Concentrates
gram$28.95$28.95/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
51 G | Sour Diesel Cured Resin | P.L.
Concentrates
gram$28.95$28.95/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
61 G | Chem Gem Badder | Highbrow
Concentrates
gram$28.95$28.95/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
71 G | Grape Solo Burger DIAMONDS | F.S.
Concentrates
gram$30.70$30.70/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
8Raspberry Parfait | Solvent | Badder | 1g
Concentrates
gram$30.70$30.70/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026

Cheapest pre-rolls in Northport

See all pre-rolls prices →

Cheapest right now: Groot | Joints | 0.7g | 10pk at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $57.89 ($8.27 per gram) · 18 comparable items at 1 stores

Cheapest Pre-rolls in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
1Groot | Joints | 0.7g | 10pk
Pre-rolls
quarter · 10-pack$57.89$8.27/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
210 Pack | 91 Octane, 10 x .7g JOINTS | F.S.
Pre-rolls
quarter · 10-pack$57.89$8.27/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
3JAR Silver Kush 1.1g Pre-Roll
JAR Cannabis Co. · Pre-rolls
1.1 g$10.96$9.96/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
4Silver Kush .35g Pre-Rolls (10 Pack) - JAR Cannabis Co.
JAR Cannabis Co. · Pre-rolls
eighth · 10-pack$35.09$10.03/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
510 Pack | Wedding Fuel 10 Pack, 10 x .35 g Joints | J.A.R.
Pre-rolls
eighth · 10-pack$35.09$10.03/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
61 G | Passion Fruit JOINT | P.B.
Pre-rolls
gram$10.96$10.96/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
71 G | Groot Joint | F.S.
Pre-rolls
gram$10.96$10.96/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
81 G | GG4 JOINT | P.B.
Pre-rolls
gram$10.96$10.96/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026

Cheapest infused pre-rolls in Northport

See all infused pre-rolls prices →

Cheapest right now: 1.4 G | Ice Cream Mints INFUSED Joint | Jar Cannabis at Sweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1 — $17.54 ($12.53 per gram) · 12 comparable items at 1 stores

Cheapest Infused Pre-rolls in Northport
#ProductSizePriceComparableDispensarySeen
11.4 G | Ice Cream Mints INFUSED Joint | Jar Cannabis
Infused Pre-rolls
1.4 g$17.54$12.53/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
21.4 G | Black Maple INFUSED Joint | J.A.R.
Infused Pre-rolls
1.4 g$17.54$12.53/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
31.4 G | MAC 1 Infused JOINT | J.A.R.
Infused Pre-rolls
1.4 g$17.54$12.53/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
41.4 G | Mule Fuel INFUSED Joint | Jar Cannabis
Infused Pre-rolls
1.4 g$17.54$12.53/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
51.4 G | Wedding Pie INFUSED Joint | Jar Cannabis
Infused Pre-rolls
1.4 g$17.54$12.53/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
6Blueberry x Goji OG | Infused Joints | 1.2g
Infused Pre-rolls
1.2 g$17.54$14.62/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
71.2 G | Cindy 99 x Shokies INFUSED Joint | A.F.
Infused Pre-rolls
1.2 g$17.54$14.62/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
8purple grapewreck | Infused Joints | 0.5g | 2pk
Infused Pre-rolls
gram · 2-pack$17.54$17.54/gSweet Relief Shop, Maine Recreational Marijuana and Cannabis Dispensary on Rt. 1
Northport · ★ 4.8 · delivery
Jul 31, 2026
Cheap ounces in Northport →

Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.

Northport flower price index →

Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.

Weed deals in Northport →

Discounted items across Northport menus, newest first.

Best dispensaries in Northport →

Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.

Not enough published sizes yet to rank drinks (3 items at 1 store) in Northport — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.

Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.