Cheapest concentrates in West Gardiner, ME
Cheapest right now: live bait | Solventless | Kief | 2g at Streamside Remedies — $15 ($7.50 per gram)
44 comparable concentrates listings at 1 West Gardiner dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | live bait | Solventless | Kief | 2g Concentrates | 2 g | $15 | $7.50/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Baller Jar Tier 2 | 3g Concentrates | each | $40 | $13.33/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Medi Oil Extracts | Tahoe OG | Bubble Hash Concentrates | gram | $15 | $15/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | tree sap | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $15 | $15/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Rugged Roots | 3G Baller | Silver Marker Concentrates | 3 g | $50 | $16.67/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Rugged Roots - Badder Baller LIVE GMO 3g Rugged Roots · Concentrates | 3 g | $50 | $16.67/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Distillate Dart | Solvent | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pamolab | 1G Live Resin | Grease Monkey Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pamolab | 1G Live Resin | Lemon Pez Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pamolab | 1G Live Resin | Moose & Lobster Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bad Apple Farm | Badder | Egg Roll Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Bad Apple Farm | Badder | Forlato Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bad Apple Farm | Badder | Gelato 33 Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Bad Apple Farm | Badder | Kosher Kush Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bad Apple Farm | Badder | Magic Marker Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rugged Roots - Badder Gorilla Glue #4 1g Rugged Roots · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Rugged Roots | Badder Silver Marker 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Rugged Roots - GMO 1g Badder Rugged Roots · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Golden Roads Extracts | Acapulco Gold | 1G RSO Dart Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Golden Roads Extracts | Blue Acapulco | 1G RSO Dart Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Golden Roads Extracts | Clementine | 1G RSO Dart Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Golden Roads Extracts | Green Crack | 1G RSO Dart Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | GRE | 1G Live Sugar | Acapulco Gold Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Maine Trees | Concentrates | Cured Badder | Blue Dream Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Rugged Roots - Live Badder Ice Cream Cake 1g Rugged Roots · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Rugged Roots - Badder Soap 1g Rugged Roots · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | (CDL Farms) RSO 1G 510 Cart Concentrates | gram | $35 | $35/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Vanilla Cream Pie | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $50 | $50/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Chemon Tree | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $55 | $55/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Papaya Biscuits | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $55 | $55/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Papaya | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $55 | $55/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Oasis | 1G Hash Rosin | Grapefruit Concentrates | gram | $55 | $55/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Master Kush Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Pickled Papaya Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Grape Gas x OGKB Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Fruit Peel Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Blue Taffy Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Big Moon Organics | 1G Concentrate | Live Rosin | Ice Cream Candy Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Bad Apple Farm | Live Rosin | Kosher Kush Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Big Moon Organics | 1G Live Rosin | Glitter Bomb Concentrates | gram | $60 | $60/g | Streamside Remedies West Gardiner · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How West Gardiner concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical West Gardiner price: $25 per gram (middle of $16.67–$60). That works out to about $87.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in West Gardiner publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More West Gardiner price data: cheapest weed in West Gardiner, cheap ounces, West Gardiner flower price index, West Gardiner deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.