Cheapest carts & vapes in Sykesville, MD
Cheapest right now: Hyphen Hybar (White) at Elevated Releaf — $7.50 ($7.50 per cartridge)
108 comparable vape pens listings at 1 Sykesville dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hyphen Hybar (White) Vape Pens | each | $7.50$1025% off | $7.50/piece | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hyphen Hybar (Black) Vape Pens | each | $7.50$1025% off | $7.50/piece | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hyphen Sidebar (Black) Vape Pens | each | $7.50$1025% off | $7.50/piece | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hyphen Sidebar (White) Vape Pens | each | $7.50$1025% off | $7.50/piece | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | &Shine 1g Cartridge - Granddaddy Purple &SHINE · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | &Shine | Pineapple Runtz | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | White Widow | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $63.75$8525% off | $31.88/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grape Kush Hypen Pod - 2g - Hyphen Vape Pens | 2 g | $63.75$8525% off | $31.88/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sour Tangie | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $63.75$8525% off | $31.88/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Apple Fritter Disposable Pen - 2g - Hyphen Vape Pens | 2 g | $63.75$8525% off | $31.88/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | &Shine | Ice Cream Cake | Disposable Vape Pen | 1000mg &SHINE · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Clementine Cloud Bar Disposable Pen - 1g - Hellavated Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | &Shine 1g Disposable - Northern Lights &SHINE · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Blueberry Dream Cloud Bar Disposable Pen - 1g - Hellavated Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | &Shine | Super Sour Diesel | Disposable Vape Pen | 1000mg &SHINE · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | &Shine 1g Cartridge - Blue Dream &SHINE · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | &Shine | Mango | Disposable Vape Pen | 1000mg &SHINE · Vape Pens | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Blueberry Dream Cloud Bar Disposable Pen - 2g - Hellavated Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Dream Disposable Pen - 2g - Mfused Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lemon Loopz Disposable Pen - 2g - Mfused Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | TWISTED Liquid Diamonds 2g Jefé - Wild Watermelon All-In-One Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Golden Glove Disposable Pen - 2g - Mfused Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Spritzer Liquid Diamonds & Sauce Disposable District Cannabis · Vape Pens | 2 g | $67.50$9025% off | $33.75/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Tangie | All-In-One Live Terpene Distillate Disposable 1g Strane · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Ice Cream Cake Live Resin Pod - 1g - Hyphen Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | BRIQ 2 Flavor Series Watermelon Ice 1g Select · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Amnesia Haze BRIQ Disposable - 1g - Select Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | BRIQ 2 Legacy Series Super Boof 1g Select · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Champagne Supernova | Disposable | 1g Strane · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Baja Smash BRIQ Disposable - 1g- Select Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Northern Lights | Disposable | 1g Strane · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Grape Stomper Cartridge - 1g - Hellavated Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | (the) Essence | Granddaddy Purple | Pods | 1g (the) Essence · Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Granddaddy Purple Cartridge - 1g - Roll One Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Animal Fuel Reserve Live Resin Pod - 1g - Hyphen Vape Pens | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Evercrisp Live Resin Disposable Pen - 1g - Rythm Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | RYTHM Liquid Diamonds Vape Durban Poison [1g] Disposable RYTHM · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | RYTHM Liquid Diamonds Vape Maui Wowie [1g] RYTHM · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | RYTHM | Blue Dream | Liquid Diamond Disposable | 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Animal Face | Live Resin Disposable | 1g RYTHM · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Elevated Releaf Sykesville · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Sykesville vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sykesville price: $41.25 per gram (middle of $33.75–$80).
- 100% of priced vape pens listings in Sykesville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sykesville price data: cheapest weed in Sykesville, cheap ounces, Sykesville flower price index, Sykesville deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.