Cheapest flower in Westminster, MD
Cheapest right now: Seed & Strain | Flacon 9 | Pre Packed [14g] at The Dispensary — $60 ($4.29 per gram)
172 comparable flower listings at 1 Westminster dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Seed & Strain | Flacon 9 | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Seed & Strain | Berried Alive | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dante's Inferno | Big Buds | 14g Seed & Strain · Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Berried Alive | Big Buds | 3.5g Seed & Strain · Flower | eighth | $22 | $6.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Skunk | Big Buds | 3.5g Seed & Strain · Flower | eighth | $22 | $6.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Stash | Diesel Pound Cake | Pre Packed [28g] Flower | ounce | $180 | $6.43/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Stash | Lemon Bananas | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $95 | $6.79/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Stash | Cherry AK | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $95 | $6.79/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Stash | Pink Guava | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $95 | $6.79/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Stash | Lemon Junky | Pre Packed Smalls [14g] Flower | half ounce | $95 | $6.79/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Small A$$ Buds | Znow Flakes | Pre-Packed [14g] Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Garcia Hand Picked | Finger Lime Haze | Big Buds | 28g Garcia Hand Picked · Flower | ounce | $210 | $7.50/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Small A$$ Buds | Cap Junky | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Super Gremlin | Flower 14g Strane · Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strane | Gas Smack | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | RYTHM Animal Face 28g RYTHM · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Triple Seven | Berried Alive | Pre Packed [3.5g] Flower | eighth | $28 | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | beaver cookies | Big Buds | 3.5g Triple Seven · Flower | eighth | $28 | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Zangria #9 | Flower | 3.5g Evermore Cannabis Company · Flower | eighth | $28$3520% off | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Evermore | Lemon Layer Cake | Pre-Packed [3.5g] Flower | eighth | $28$3520% off | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cap Junky | Big Buds | 3.5g Triple Seven · Flower | eighth | $28 | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Triple Seven | Platinum Lemon Cherry Gelato | Pre Packed [3.5g] Flower | eighth | $28 | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | The Cut | Big Buds | 3.5g Triple Seven · Flower | eighth | $28 | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Grassroots | Problem Child | Pre Packed [3.5g] Flower | eighth | $28$3520% off | $8/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Dog Walker | Wildflower | Sun-Grown Untrimmed Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | District Cannabis | Sour Cindy | Pre Packed [3.5g] Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Curio Everyday | Sour Cream | Pre-Packed [3.5g] Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Limonada Moment Maryland · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Cookies | Blackberry Caviar | Smalls | 7g Flower | quarter | $60 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Venom OG Mixed Buds 7g Good Green · Flower | quarter | $60 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Super Gremlin | Big Buds | 7g Strane · Flower | quarter | $60 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Garcia Hand Picked | Wingsuit | Pre Packed [14g] Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Just Flower | Sunshine Daydream x Z$BF | Pre Packed [4g] Flower | 4 g | $35 | $8.75/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Just Flower | Gelatti Pancakes | Pre Packed [4g] Flower | 4 g | $35 | $8.75/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Savvy | Biscotti | Pre-Packed [7g] Flower | quarter | $65 | $9.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Gelato [7g] Flower Savvy · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Maryland Herb Co. | Crunch Berries | Small Buds Pre Packed [7g] Flower | quarter | $65 | $9.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Goji Crasher | Big Buds | 14g Culta · Flower | half ounce | $130 | $9.29/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Evermore | Fruit Loot 3 | Pre-Packed [3.5g] Flower | eighth | $33.60$4220% off | $9.60/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Evermore | Ice Cream Cake | Pre Packed [3.5g] Flower | eighth | $33.60$4220% off | $9.60/g | The Dispensary Westminster · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Westminster flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Westminster price: $11.43 per gram (middle of $8–$13.50). That works out to about $40 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Westminster publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Westminster price data: cheapest weed in Westminster, cheap ounces, Westminster flower price index, Westminster deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.