Cheapest carts & vapes in East Wareham, MA
Cheapest right now: Insa Distillate Vape (1000mg) Tropic Splash at Nature's Medicines — $30 ($30 per gram)
106 comparable vape pens listings at 1 East Wareham dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Insa Distillate Vape (1000mg) Tropic Splash Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Orange Dream | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Me Time Berry | Cartridge | 1g Good News · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Peach Rings | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Peach Rush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Acapulco Gold Cartridge 1g Perpetual Harvest · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Killer Kiwi Cartridge 1g Perpetual Harvest · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Insa Distillate Vape (1000mg) Pink Lemon Squeeze Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | INSA - Dr. Cherry - 1g Cartridge INSA · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Purple Drink | Cartridge | 1g The Botanist · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | In House Vape (1000mg) Sour Diesel Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | In House Vape (1000mg) Purple Haze Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Sanctuary Medicinals Liquid Shatter Vape (1000mg) Butterscotch Monsoon Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | High Supply Vape (1000mg) Berry Gelato Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | &Shine | Blue Burst + Blue Raspberry | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | skywalker og | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Grape Ape | 510 Cartridge | 1g Stingers - Brand · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Sour Blue Razz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Sour Tangie | Cartridge | 1g High Supply · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Good News Vape (1000mg) Day Off Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Good News Vape (1000mg) Brunch Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Four20 Vape (1000mg) Orange Creamsicle Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Four20 Vape (1000mg) Lime Diesel Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Four20 Vape (1000mg) Lemon Slushie Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Four20 Vape (1000mg) Dutch Hawaiian Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Four20 Vape (1000mg) Blueberry Yum Yum Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Four20 Vape (1000mg) Bahama Mama Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | The Botanist BOLD Vape (1000mg) Blue Razzberry Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | The Roadie Vape (1000mg) Golden Tangie Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | The Roadie Vape (1000mg) Jack Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | The Roadie Vape (1000mg) Orange Cookies Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | tropical punch | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Blueberry Dream | 510 Cartridge | 1g Stingers - Brand · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Berkshire Roots Vape (1000mg) Vanilla Berry Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Mint Chocolate | Vegas Cartridge | 1g Good News · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | INSA - Super Lemon Haze - 2g Titan All-In-One INSA · Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Cali Blaze Disposable Live Resin Vape (2000mg) Fruit Punch Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Summer Lemon | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | In House Distillate Disposable Vape (2000mg) Georgia Pine Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Watermelon Sugar | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Nature's Medicines East Wareham · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
How East Wareham vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical East Wareham price: $40 per gram (middle of $30–$50). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in East Wareham publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More East Wareham price data: cheapest weed in East Wareham, cheap ounces, East Wareham flower price index, East Wareham deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.