Cheapest weed in Vineyard Haven, MA
98 Vineyard Haven menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Vineyard Haven
See all flower prices →Cheapest right now: Forbidden Punch ~ Hybrid ~ [14g Pre-Ground] at Island Time — $80 ($5.71 per gram) · 12 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Forbidden Punch ~ Hybrid ~ [14g Pre-Ground] Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Old Pal - Cocoa Kush x OG Kush ~ Hybrid ~ [14g Pre-Ground] Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Motor Breath ~ Indica Hybrid - [3.5g] Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blue Dream Blowfish ~ Sativa Hybrid - [3.5g] Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | High Expectations | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Do-Si-Lato ~ Indica Hybrid - [3.5g] Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Chem Chillz ~ Hybrid - [3.5g] Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Super Boof ~ Hybrid - [3.5g] Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Vineyard Haven
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Pulsar Vape Cartridge Pen... Pen - Purple at Island Time — $20.71 ($20.71 per cartridge) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pulsar Vape Cartridge Pen... Pen - Purple Vape Pens | each | $20.71 | $20.71/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | YoCan Iris Concentrate Vape - 900mAh / AssortedColors Vape Pens | each | $28.24 | $28.24/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | PAX ERA GO ~ Vaporizer ~ BLACK Vape Pens | each | $28.24 | $28.24/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | PAX ~ ERA GO ~ Vaporizer ~ Green Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Cantaloupe Dream ~ Sativa ~ Disposable Vape [2g] Vape Pens | 2 g | $100 | $50/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Pink Rosé | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 2 g | $100 | $50/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blackberry OG | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 2 g | $100 | $50/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Elderflower | Flavor Line | Cart | 1.0g Fernway · Vape Pens | gram | $65 | $65/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Vineyard Haven
See all edibles prices →Cheapest right now: Party | Live Hash Rosin Gummies - Sativa (100mg THC, 200mg THC-V) | Gummies at Island Time — $50 ($25 per 100mg of THC) · 13 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Party | Live Hash Rosin Gummies - Sativa (100mg THC, 200mg THC-V) | Gummies Edibles | each · 200mg THC | $50 | $25/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Camino | Freshly Squeezed Gummies | THC:CBG 5:10 | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Affogato Bar [20pc, 100mg THC] Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Coast Cannabis - Milk Chocolate ~ [20pc, 100mg] Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Kiva - Petra - Cinnamon 40ct Mints (100mg) Edibles | each · 40-pack · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Snoozzzberry Bar [20pc, 100mg THC, 20mgCBN] Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Camino | Wild Cherry Gummies | THC:CBC:CBG 5:5:5 | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Treeworks | Happy: Tropical Passion Fruit | 1:3:3 THC:CBD:CBG | 100mg | | T Edibles | each · 100mg THC | $50 | $50/100mg THC | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Vineyard Haven
See all concentrates prices →Cheapest right now: RSO Dart - Goblin Punch ~ Indica [1000mg] at Island Time — $40 ($40 per gram) · 9 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RSO Dart - Goblin Punch ~ Indica [1000mg] Concentrates | gram | $40 | $40/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | lilac diesel | Solventless | Ice Water Hash | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $40 | $40/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | RSO Dart - Tropicana Banana ~ [1000mg] Concentrates | gram | $40 | $40/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Super Boof Live Hash Rosin ~ Hybrid - [1g] Concentrates | gram | $45 | $45/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Pura Vida | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Wedding Cake ~ Diamond Dust ~ Indica - [1g] Concentrates | gram | $50 | $50/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Strawberry Jelly | Solvent | Badder | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $55 | $55/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | double krush | Solvent | Badder | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $55 | $55/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Vineyard Haven
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Forbidden Punch - Hybrid - | 3.5g [10x0.35g] | Pre-Roll 10pk at Island Time — $50 ($1.43 per gram) · 23 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Forbidden Punch - Hybrid - | 3.5g [10x0.35g] | Pre-Roll 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $50 | $1.43/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Doob Cube - Mini Variety Pack - | 7g [20x0.35g] | Pre-Roll 20pk Pre-rolls | quarter · 20-pack | $70 | $3.50/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Irie Bliss Sandy Smokes White CBG Joint Pre-rolls | each | $9.39 | $9.39/piece | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Variety | Joints | 0.5g | 14pk Pre-rolls | quarter · 14-pack | $70 | $10/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Variety | Joints | 0.7g | 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $50 | $14.29/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | The Botanist | Johnny Appleseed | .5g Pre Roll | 7 pack The Botanist · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $50 | $14.29/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Platinum Gelatti ~ Sativa Hybrid ~ Pre-Roll [0.5g] Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Grease Monkey x Tina ~ Indica Hybrid ~ Pre-Roll [0.5g] Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Vineyard Haven
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Thin Mint Cookies ~ Hybrid~ Diamond Infused Pre-Roll [2pk, 0.5g each] at Island Time — $30 ($30 per gram) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Thin Mint Cookies ~ Hybrid~ Diamond Infused Pre-Roll [2pk, 0.5g each] Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $30 | $30/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Strawberry Jelly ~ Sativa Hybrid~ Diamond Infused Pre-Roll [2pk, 0.5g each] Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $30 | $30/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sugar Cane ~ Sativa ~ Infused Sugarcone Blunt [1g] Infused Pre-rolls | 0.31 g | $30 | $96.77/g | Island Time Vineyard Haven · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Vineyard Haven flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Vineyard Haven →Discounted items across Vineyard Haven menus, newest first.
Best dispensaries in Vineyard Haven →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (9 items at 1 store), concentrates (9 items at 1 store), infused pre-rolls (3 items at 1 store) in Vineyard Haven — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.