Cheapest flower in Big Lake, MN
Cheapest right now: Sunset Tea | 3.5g at Grazzhopper — $58 ($16.57 per gram)
19 comparable flower listings at 1 Big Lake dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sunset Tea | 3.5g Flower | eighth | $58 | $16.57/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Jelly Breath | 3.5g Flower | eighth | $58 | $16.57/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cake Mix | 3.5g Flower | eighth | $58 | $16.57/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | MAC V2 | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Gucci Fruit | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Garlic Jam | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Orion | Big Buds | 3.5g Dizgo Collective · Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Papaya Fuel | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Froot by the Foot | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Frodo Squeeze | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Truffaloha | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Cap Junky | 3.5 Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Bumper OG | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Blue Dream | 3.5g | THC 18.9% Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Blue Dream | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Wilfunk | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Zesty Parm | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Forbidden Blueprint | 3.5g Flower | eighth | $65 | $18.57/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | HiFlyer | 3.5g Flower | eighth | $65 | $18.57/g | Grazzhopper Big Lake · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
How Big Lake flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Big Lake price: $17.14 per gram (middle of $16.57–$17.43). That works out to about $59.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Big Lake publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Big Lake price data: cheapest weed in Big Lake, cheap ounces, Big Lake flower price index, Big Lake deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.