Cheapest flower in Blaine, MN
Cheapest right now: Gogurtz | Big Buds | 28g at Loon Leaf — $275 ($9.82 per gram)
19 comparable flower listings at 1 Blaine dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gogurtz | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $275 | $9.82/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Bubba Stardawg Flower 3.5g Good Green · Flower | each | $40 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Chem n' Cookies 3.5g (AU) Flower | each | $40 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Jack's Delight Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | each | $40 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Animal Scout 7g (MED) Flower | each | $80 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Runtz S1 7g (MED) - RYTHM Flower | each | $80 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | RYTHM Smalls - Brownie Scout 7g RYTHM · Flower | each | $80 | $11.43/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Mendo Breath - 7g Flower | each | $85 | $12.14/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Bumper OG 7g Flower | each | $85 | $12.14/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Bumper OG 3.5g Flower | each | $45 | $12.86/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Mendo Breath - 3.5g Flower | each | $45 | $12.86/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Animal Face Flower 3.5g RYTHM · Flower | each | $50 | $14.29/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | RYTHM 3.5g Durban Z (S) RYTHM · Flower | each | $50 | $14.29/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | RYTHM Premium Flower Bananaconda 3.5g RYTHM · Flower | each | $50 | $14.29/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | RYTHM Hybrid Premium Flower Afternoon Delight #4 3.5g RYTHM · Flower | each | $50 | $14.29/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Wedding Cheesecake 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Wilfunk | Big Buds | 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Golden Goat 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | Roseanna | 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Loon Leaf Blaine · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
How Blaine flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Blaine price: $12.86 per gram (middle of $11.43–$16.57). That works out to about $45.01 an eighth.
- 86.4% of priced flower listings in Blaine publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Blaine price data: cheapest weed in Blaine, cheap ounces, Blaine flower price index, Blaine deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.