Cheapest weed in Bloomington, MN
64 Bloomington menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in Bloomington
See all flower prices →Cheapest right now: grapes n cream | Big Buds | 4g at Wildflower Bloomington — $48 ($12 per gram) · 10 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | grapes n cream | Big Buds | 4g Flower | each | $48 | $12/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Permanent Marker | Big Buds | 4g Flower | each | $50 | $12.50/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Pine Soul - 4g Flower | each | $50 | $12.50/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Donny Burger | Big Buds | 4g Flower | each | $51 | $12.75/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Mac Stomper - 4g Flower | each | $51 | $12.75/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Johnny Diamonds - 3.5g Flower | each | $48 | $13.71/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Truffaloha - 3.5g Flower | each | $48 | $13.71/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Blue Dream - 3.5g Flower | each | $48 | $13.71/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Bloomington
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Verist Fields Live Resin Pens 1g - Mimosa Ice - 1ct at Wildflower Bloomington — $100 ($100 per gram) · 1 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Verist Fields Live Resin Pens 1g - Mimosa Ice - 1ct Vape Pens | each | $100 | $100/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Bloomington
See all edibles prices →Cheapest right now: WYLD | Raspberry Sativa Enhanced Gummies | 50mg | 5pk | 10mg/ea at Wildflower Bloomington — $24.99 ($49.98 per 100mg of THC) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | WYLD | Raspberry Sativa Enhanced Gummies | 50mg | 5pk | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 5-pack · 50mg THC | $24.99 | $49.98/100mg THC | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Boysenberry | 1:1:1 THC:CBD:CBN Gummies | 50mg | 10pk | 5mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $24.99 | $49.98/100mg THC | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Pear | 1:1 THC:CBG Gummies | 50mg | 10pk | 5mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $24.99 | $49.98/100mg THC | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Sour Apple | Hemp Gummies | 50mg | 10pk | 5mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $24.99 | $49.98/100mg THC | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blood Orange | 1:1 THC:CBC Gummies | 50mg | 10pk | 5mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $24.99 | $49.98/100mg THC | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Bloomington
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Pre-Roll Double Sour Grape - Little Sticks - 5ct at Wildflower Bloomington — $24 ($4.80 per piece) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pre-Roll Double Sour Grape - Little Sticks - 5ct Pre-rolls | each · 5-pack | $24 | $4.80/piece | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Fight Club | Joints | 1g Pre-rolls | each | $16 | $16/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grape Cream Cake | Joints | 1g Pre-rolls | each | $16 | $16/g | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Pre- Roll Johnny Diamonds - Big Stick - 1ct Pre-rolls | each | $16 | $16/piece | Wildflower Bloomington Bloomington · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Bloomington flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Bloomington →Discounted items across Bloomington menus, newest first.
Best dispensaries in Bloomington →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank edibles (5 items at 1 store), pre-rolls (4 items at 1 store), vape pens (1 items at 1 store) in Bloomington — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.