Cheapest weed in La Crescent, MN
239 La Crescent menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Minnesota city: cheapest weed in Minnesota
Cheapest flower in La Crescent
See all flower prices →Cheapest right now: LKF Donny Burger 14g 6420064262 at La Canna - Legal Cannabis Store 21+ — $162 ($11.57 per gram) · 36 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LKF Donny Burger 14g 6420064262 Flower | half ounce | $162 | $11.57/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grasslandz | Zoap | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $48 | $13.71/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grasslandz | Glue 31 (GG31) | Big Buds | 3.5g Grasslandz · Flower | eighth | $48 | $13.71/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Purple Octane | Big Buds | 4g Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | GG4 | Big Buds | 4g Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | LKF Pine Soul Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Purple Milk SH | Big Buds | 4g Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | LKF Terp Poison 4g 1748668053 Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in La Crescent
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Cartisan Pro Pen NEO 900 Charcoal at La Canna - Legal Cannabis Store 21+ — $15 ($15 per cartridge) · 15 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cartisan Pro Pen NEO 900 Charcoal Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cartisan Pro Pen NEO 900 Purple Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cartisan Pro Pen NEO 900 Synthwave Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cartisan Pro Pen NEO 900 Dawn Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Cartisan Pro Pen NEO 900 Green Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Pulsar DL Flower Vape 840250816545 Vape Pens | each | $75 | $75/piece | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in La Crescent
See all edibles prices →Cheapest right now: MNG Highbernate 2.0 Yummy Gummy Bar +250mg CBD+5mg CBN 50mg THC at La Canna - Legal Cannabis Store 21+ — $12 ($4.80 per 100mg of THC) · 166 comparable items at 1 stores
Cheapest pre-rolls in La Crescent
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: DZG Orion Preroll 2pk 0.7g 4261235484 at La Canna - Legal Cannabis Store 21+ — $16 ($1.60 per gram) · 13 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DZG Orion Preroll 2pk 0.7g 4261235484 Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $16 | $1.60/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | STL Fog Dog Preroll 2pk 0.7g 4803513883 Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $20 | $2/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | NCW Gummibears DIY Pre-Roll Pack Kit 4g 8032740101 Pre-rolls | 4 g | $50 | $12.50/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | DZG Orion Pre-Roll 1g 5456963726 Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Medusa | Minis | 0.5g each | 2pk Dizgo Collective · Pre-rolls | gram · 2-pack | $15 | $15/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | DZG Hyperion Preroll 2pk 1g 4285538680 Pre-rolls | gram · 2-pack | $15 | $15/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | DZG TriCross Preroll 2pk 1g 2626098484 Pre-rolls | gram · 2-pack | $15 | $15/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | DZG Top Gun Preroll 3pk 1g 7265217353 Pre-rolls | gram · 3-pack | $15 | $15/g | La Canna - Legal Cannabis Store 21+ La Crescent · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
La Crescent flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in La Crescent →Discounted items across La Crescent menus, newest first.
Best dispensaries in La Crescent →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (9 items at 1 store) in La Crescent — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.