Cheapest carts & vapes in St Paul, MN
Cheapest right now: Romulan | Cartridge | 1g at Potshotz Cannabis Dispensary — $70 ($70 per gram)
21 comparable vape pens listings at 5 St Paul dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Romulan | Cartridge | 1g Nebula · Vape Pens | each | $70 | $70/g | Potshotz Cannabis Dispensary St Paul · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Jet Fuel Odder Popz | Cartridge | 0.5g Nebula · Vape Pens | each | $40 | $80/g | Potshotz Cannabis Dispensary St Paul · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Romulan | Cartridge | 0.5g Nebula · Vape Pens | each | $40 | $80/g | Potshotz Cannabis Dispensary St Paul · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Alaska Thunder Fuck (ATF) | Cartridge | 0.5g Nebula · Vape Pens | each | $40 | $80/g | Potshotz Cannabis Dispensary St Paul · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How St Paul vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Paul price: $80 per gram (middle of $73–$80). That works out to about $280 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in St Paul publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Paul price data: cheapest weed in St Paul, cheap ounces, St Paul flower price index, St Paul deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.