Cheapest flower in Carthage, MS
Cheapest right now: Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Lemon Tweaker 7g at The Green Standard Dispensary — $27.50 ($3.93 per gram)
108 comparable flower listings at 1 Carthage dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Lemon Tweaker 7g Flower | quarter | $27.50 | $3.93/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Purple Monkey 7g Flower | quarter | $27.50 | $3.93/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Magnolia Cannabis Farms Watermelon Crawl 14g Flower | half ounce | $57.50 | $4.11/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Italian Ice 7g Flower | quarter | $29 | $4.14/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | White Burgundy 7g Flower | quarter | $29 | $4.14/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Bacio Gelato 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Wellcraft Nana Sorbet 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Five Points Farms Milled | Northern Skunk 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Farm 421 Rainbow Cake 14g Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | TerraPharm Trifecta 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Magnolia Cannabis Farms Chimera 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Happy Campers Farms Oreoz 7g Flower | quarter | $37.50 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | PharmHouse Gushmints 14g Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Old River Reserve Smalls | Cheetah the Hut 14g Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Old River Reserve Smalls | Apple Fritter 14g Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Growrite Cannabis Sundae Float 14g Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Happy Campers Farms Watermelon Martini 7g Flower | quarter | $42.50 | $6.07/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Wellcraft Astronaut Status 7g Flower | quarter | $42.50 | $6.07/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | PharmHouse Gushmints 7g Flower | quarter | $42.50 | $6.07/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Old River Reserve Smalls | White Burgundy 14g Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Farm 421 Super Boof 14g Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Big River Black Label Stalker Walker 3.5g Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Big River Black Label Gorilla Milk 3.5g Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Wellcraft Frozen Bag 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Kainga Black Cherry Gelato 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Home Team Three Legged Lady 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Candy Pave | Big Buds | 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blackwater Reserve Oreoz Blizzard 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Blackwater Reserve Grape Lobster 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Viper Crumble | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Wellcraft Star Bright 7g Flower | quarter | $45 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | The Sipp Papaya Cake 14g Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Growrite Cannabis Clementine 14g Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Old River Reserve Smalls | Winter Sunset 14g Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | CannaCare Jokerz 7g Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Growrite Cannabis Clementine 7g Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Plantwerks Oreoz Blizzard 7g Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Home Team A1 Stank Sauce 7g Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | AK-47 | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Happy Campers Farms Singapore Sling 7g Flower | quarter | $47.50 | $6.79/g | The Green Standard Dispensary Carthage · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Carthage flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Carthage price: $8.04 per gram (middle of $5.25–$11.43). That works out to about $28.14 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Carthage publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Carthage price data: cheapest weed in Carthage, cheap ounces, Carthage flower price index, Carthage deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.