Cheapest weed in Pacific, MO
390 Pacific menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Missouri city: cheapest weed in Missouri
Cheapest flower in Pacific
See all flower prices →Cheapest right now: 14G DR. FUNKENSTEIN at Verts Neighborhood Dispensary — $65 ($4.64 per gram) · 74 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 14G DR. FUNKENSTEIN Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | 14G PINEAPPLE RAZZLES Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | 14G GELATO 41 Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | 14G GELATO 33 Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | 14G PINEAPPLE DONUT Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Skywalker OG | Smalls | 14g Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | 14G DOUBLE UP Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | 14G DOUBLE DURBAN KUSH Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Pacific
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Buoyant Bob - Mai Tai Distillate Cartridge 1g at Verts Neighborhood Dispensary — $40 ($40 per gram) · 310 comparable items at 1 stores
Cheapest edibles in Pacific
See all edibles prices →Cheapest right now: Big Pete's Cannabutter - Indica 1000mg THC at Verts Neighborhood Dispensary — $42.25 ($4.22 per 100mg of THC) · 6 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Pete's Cannabutter - Indica 1000mg THC Big Pete's Treats · Edibles | each · 1000mg THC | $42.25$6535% off | $4.22/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Blue Raspberry Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $100 | $10/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Big Pete's Treats | Birthday Cake Cookie | 100mg | Single Big Pete's Treats · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | CLOVR Crème Brûlée Chocolate Bar - 100 mg CLOVR · Edibles | each · 100mg THC | $22 | $22/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | CLOVR Lemon Crisp White Chocolate 1:1 - 100mg CLOVR · Edibles | each · 100mg THC | $24 | $24/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Boysenberry | 1:1:1 THC:CBD:CBN | Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $24 | $24/100mg THC | Verts Neighborhood Dispensary Pacific · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Pacific flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Pacific →Discounted items across Pacific menus, newest first.
Best dispensaries in Pacific →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank edibles (6 items at 1 store) in Pacific — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.