Cheapest flower in St Charles, MO
Cheapest right now: Chem Cookies | Pre-Pack Shake at High Profile of St. Charles Dispensary — $100 ($3.57 per gram)
400 comparable flower listings at 2 St Charles dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chem Cookies | Pre-Pack Shake Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Green Apple| Pre-Pack Shake Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Applescotti | Pre-pack Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Banana Jelly | Smalls | 14g Greenlight · Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Katsu Bubba Kush | Pre-pack Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Triple Burger | Shake | 14g Nugz · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blueberry Clementine | Pre-Pack Shake Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gush Mints | Pre-Pack Shake Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Bubble Bath | Pre-pack Flower | ounce | $129 | $4.61/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Sunset Cider | Pre-pack Flower | ounce | $129 | $4.61/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Ice Cream Cake | Pre-pack Flower | ounce | $129 | $4.61/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Peach Crescendo Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | ounce | $144 | $5.14/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Nectarine Squeeze Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | ounce | $144 | $5.14/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Gush Mints | Pre-pack Flower | half ounce | $74 | $5.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Dough Head | Pre-pack Flower | half ounce | $74 | $5.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Gelato 33 | Pre-pack Flower | half ounce | $74 | $5.29/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Codes: Flower | Biskit #1 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Habitat: Flower | Blue Taffezze Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | Dulce de Fresca Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 22 | CODES: Popcorn | Zowah Flower | quarter | $39 | $5.57/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Do-Si-Dos (H-I) - Bulk Flower | eighth | $19.60$2830% off | $5.60/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Ice Cream Cake (H-I) - Prepack 1/8th Flower | eighth | $19.60$2830% off | $5.60/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 25 | Apple Tartz | Pre-pack Flower | eighth | $19.60$2830% off | $5.60/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 26 | Martian MAC | Pre-pack Flower | eighth | $19.60$2830% off | $5.60/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 27 | Sherb Cake (H-I) - Prepack 1/8th Flower | eighth | $19.60$2830% off | $5.60/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 28 | Codes: Flower | Member Berry | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 29 | CODES: Flower | Triangle Mints Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 30 | Codes: Flower | Dosilato | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 31 | Codes: Flower | Gush Mints | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 32 | Codes: Flower | Dayger #4 | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 33 | Codes | KC OG | Big Buds | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 34 | Codes: Flower | Lucinda Williams | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm St. Charles St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 35 | Runtz | 28g Flower | ounce | $159 | $5.68/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 36 | StarChem Highway | Big Buds | 28g Flower | ounce | $159 | $5.68/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 37 | Blue Taffeze | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 38 | Grape Street | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 39 | Pure Michigan | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 40 | Primetime | Deli Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High Profile of St. Charles Dispensary St Charles · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
How St Charles flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Charles price: $7.86 per gram (middle of $5.71–$11.43). That works out to about $27.51 an eighth.
- 100% of priced flower listings in St Charles publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Charles price data: cheapest weed in St Charles, cheap ounces, St Charles flower price index, St Charles deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.