Cheapest weed in Libby, MT
346 Libby menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Montana city: cheapest weed in Montana
Cheapest flower in Libby
See all flower prices →Cheapest right now: Tier 3 - MT Silvertip - at Elevated Libby — $25 ($3.57 per gram) · 70 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Tier 3 - Deathstar - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | eighth | $21 | $6/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Tier 3 - Chem 91 - Flower | eighth | $21 | $6/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Tier 3 - Girl Scout Cookies(CBD) - Flower | eighth | $21 | $6/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Tier 3 - Chills x Mints - Flower | quarter | $42 | $6/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Libby
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Blackberry OG 900mg All in One Device at Elevated Libby — $60 ($6 per gram) · 83 comparable items at 2 stores
Cheapest edibles in Libby
See all edibles prices →Cheapest right now: Sugar Free Root Beer Hard Candy | 100mg/ea at Elevated Libby — $15 ($15 per 100mg of THC) · 48 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sugar Free Root Beer Hard Candy | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sugar Free Cherry Hard Candy | 24pk | 100mg/ea Edibles | each · 24-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sugar Cookie | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Raspberry Bar | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Lemon Bar | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | CBD Gummies : Night-time : 10pk - 100mg Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Big Mountain Botanicals Libby · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Cinnamon Sugar Free Hard Candy | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Chocolate Chip Cookie | Baked Goods | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Libby
See all concentrates prices →Cheapest right now: Orchard - Melon Medley - - .9g at Elevated Libby — $46 ($4.60 per gram) · 67 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orchard - Melon Medley - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Orchard - Mixed Berry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Orchard - Orange Slice - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Orchard - Strawnana Cabana - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Orchard - Heavenly Huckleberry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Orchard - Lively Lime - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Baller Jar - 5g Hybrid - Euphoria Concentrates | 5 g | $80 | $16/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Baller Jar - 5g Sativa - Bruce Banner Concentrates | 5 g | $80 | $16/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Libby
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Joint - 1g Hybrid - Chills x Mints at Elevated Libby — $10 ($10 per gram) · 62 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Joint - 1g Hybrid - Chills x Mints Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Joint - 1g Sativa - Elevated Custom Mix Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Joint - 1g Sativa - Blue Dream Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Joint - 1g Indica - Schism Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Joint - 1g Indica - Do-si-dos Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Joint - 1g Indica - Deathstar Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Joint - 1g Indica - Baby Jokerz Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Joint - 1g Hybrid - White Runtz Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Libby
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Infused Cannarette - Indica - FamLove/FamLove - .8g/2pk at Elevated Libby — $20 ($12.50 per gram) · 9 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Infused Cannarette - Indica - FamLove/FamLove - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Infused Cannarette - Hybrid - Oreoz - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Infused Cannarette - Indica - Baby Jokerz - .8g/2pk Infused Pre-rolls | 1.6 g · 2-pack | $20 | $12.50/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Watermelon Laterz/Maple Dunks | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Libby Libby · ★ 3.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Pre-Roll : Hash Infused : SFV OG / Maple Dunks - 2.4 G Infused Pre-rolls | each | $40 | $16.67/g | Big Mountain Botanicals Libby · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Pre-Roll : Hash Infused : Watermelon Laterz x Grape Cream Cake - 2.4 G Infused Pre-rolls | each | $40 | $16.67/g | Big Mountain Botanicals Libby · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pre-Roll : Infused 5-Pack : Maui Mountain - 3.125G Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $58 | $18.56/g | Big Mountain Botanicals Libby · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pre-Roll : Infused 5-Pack : Silver Lime Sorbet - 3.125G Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $58 | $18.56/g | Big Mountain Botanicals Libby · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Libby flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Libby →Discounted items across Libby menus, newest first.
Best dispensaries in Libby →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (9 items at 2 stores), drinks (7 items at 2 stores) in Libby — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.