Cheapest flower in West Yellowstone, MT
Cheapest right now: Mercury Blues at Lone Peak Cannabis Company — $70 ($4.96 per gram)
103 comparable flower listings at 2 West Yellowstone dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Montana city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mercury Blues Flower | 14.1 g | $70 | $4.96/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Maui Wowie | 14.1g | Special Flower | 14.1 g | $70 | $4.96/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | SoulTonix | Purple Urkle | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Super Sherb | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Chem Flyer – 3.5g Collective Elevation · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Tyson 2.0 - Straws - Eighths Flower | eighth | $32.45$38.4516% off | $9.27/g | Yellowstoned | Cannabis Dispensary West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Groove Solventless | White Burgundy | Big Buds | 3.5g Groove Solventless · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Cap Junky Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Candy Dripz | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Sunshine Biscuits | Big Buds | 3.5g Collective Elevation · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | SoulTonix | Pineapple Breeze | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | SoulTonix | Curacao | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Kimono | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | SoulTonix | Ya Hemi | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Ethos Cookies | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Chill Mints | Big Buds | 3.5g Collective Elevation · Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Hindu Fire Guava | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Triangle Kush Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Punchberry Cookies Flower | eighth | $35 | $10/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Peanut Butter Pie Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Tropicana Cherry Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Tropical Runtz | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Tartz | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Superglue | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Strawberry Guava Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | SoulTonix | Tangerine Trainwreck Haze | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | SoulTonix | Superglue | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | SoulTonix | Runtz | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | SoulTonix | Permanent Marker | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | SoulTonix | Gary Payton | Big Buds | 3.5g SoulTonix · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Sledgehammer Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Sherbert Queen | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Scoops of Cream | Big Buds | 3.5g Collective Elevation · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Prepack | Stay Puft Montana Kush · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Pineapple OG | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Pinata Unicorn Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Mercury Blues | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Medinoche | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Maui Wowie | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Lemon Fresh | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Lone Peak Cannabis Company West Yellowstone · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How West Yellowstone flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical West Yellowstone price: $11.43 per gram (middle of $10–$11.43). That works out to about $40 an eighth.
- 100% of priced flower listings in West Yellowstone publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More West Yellowstone price data: cheapest weed in West Yellowstone, cheap ounces, West Yellowstone flower price index, West Yellowstone deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.