Cheapest weed in Freehold, NJ
391 Freehold menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Freehold
See all flower prices →Cheapest right now: SIMPLY HERB | GOLDEN CREAM | 14G SHAKE at NJ LEAF Freehold — $52.50 ($3.75 per gram) · 349 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SIMPLY HERB | GOLDEN CREAM | 14G SHAKE Flower | each | $52.50$7025% off | $3.75/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SIMPLY HERB | MAC 1 | 14G | SHAKE Flower | each | $52.50$7025% off | $3.75/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SIMPLY HERB | WAITING GAME #1 | 14G SHAKE Flower | each | $52.50$7025% off | $3.75/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | SKUNKY FUNK | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | FRUIT STAND | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | CRAFT KINGS | CITRUS HAZE | 28G FLOWER - 28 g Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | ICE CREAM CAKE | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | CANDY CUT | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Freehold
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Simply Herb | Tropical Thunder | Cartridge 1G at NJ LEAF Freehold — $30 ($30 per gram) · 42 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Tropical Thunder | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | each | $30$4025% off | $30/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Lycheeberry Dream | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | each | $30$4025% off | $30/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Simply Herb | Grape Escape | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | each | $30$4025% off | $30/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb | Watermelon Sangria | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | each | $30$4025% off | $30/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The CLEAR Original All-in-One 500mg | Orange Cream CLEAR Brands · Vape Pens | each | $36$4520% off | $36/piece | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The CLEAR Original All-in-One 500mg | Potent Pineapple CLEAR Brands · Vape Pens | each | $36$4520% off | $36/piece | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The CLEAR Original All-in-One 500mg | Lime Sorbet CLEAR Brands · Vape Pens | each | $36$4520% off | $36/piece | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elderflower | Flavor Line | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | each | $76$9520% off | $38/g | NJ LEAF Freehold Freehold · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Freehold flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Freehold →Discounted items across Freehold menus, newest first.
Best dispensaries in Freehold →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.