Cheapest weed in Garfield, NJ
346 Garfield menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Garfield
See all flower prices →Cheapest right now: Platinum LCG at Gardens Dispensary Garfield — $121 ($4.32 per gram) · 66 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Platinum LCG Flower | ounce | $121 | $4.32/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | OG Lime Killer Flower | half ounce | $72$8010% off | $5.14/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mandarin Cookies Flower | gram | $7.20$810% off | $7.20/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | High Society #132 Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Super Lemon Haze x Watermelon Zkz Flower | 2 g | $15.40$2230% off | $7.70/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Biscotti | 2g Flower | 2 g | $15.40$2230% off | $7.70/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | KY Jealous | 2g Flower | 2 g | $15.40$2230% off | $7.70/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Valley of Fire Flower | half ounce | $115 | $8.21/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Garfield
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Dosi Punch Live Resin Terpene 1.0g Cartridge at Gardens Dispensary Garfield — $30 ($30 per gram) · 121 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dosi Punch Live Resin Terpene 1.0g Cartridge Raw Garden · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | GG#4 Vape Pens | gram | $32 | $32/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Later Days | Frozen Watermelon | Disposable | 1G Later Days · Vape Pens | gram | $37 | $37/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GG#4 [1000mg] Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Apples & Bananas [1000mg] Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wild Blueberry | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Very Berry [1000mg] Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pink Lemonade [1000mg] Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Garfield
See all edibles prices →Cheapest right now: Big RSO - Pink Lemonade [2pk] (200mg) at Gardens Dispensary Garfield — $14.45 ($7.22 per 100mg of THC) · 51 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big RSO - Pink Lemonade [2pk] (200mg) Edibles | each · 2-pack · 200mg THC | $14.45$1715% off | $7.22/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dragonfruit (50mg) Edibles | each · 50mg THC | $5 | $10/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Raspberry Pomegranate (50mg) Edibles | each · 50mg THC | $5 | $10/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry 20:1 CBD + Hybrid Enhanced Gummies | 200mg:10mg Edibles | each · 200mg THC | $22 | $11/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | NW Berry 1:1:1 Kicker Gummy | THC:CBD:CBN | 100mg | Single Mule Extracts · Edibles | each · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sour POG 1:2 Kicker Gummies | THC:CBG | 100mg | 2ct | 50mg THC/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zoobies | Mixed Fruit | Indica Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13 | $13/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Zoobies | Sour Fruit | Sativa Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $13 | $13/100mg THC | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Garfield
See all concentrates prices →Cheapest right now: Trop Juice | Solventless | Extract Oils | 1g at Gardens Dispensary Garfield — $35 ($35 per gram) · 6 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trop Juice | Solventless | Extract Oils | 1g Concentrates | gram | $35 | $35/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Apple Tartz x Blue Dream Concentrates | gram | $40 | $40/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hashburger | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jedi Mind Trick | Sauce | 1g Pyramid · Concentrates | gram | $42 | $42/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fig Bar Concentrates | gram | $55 | $55/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blueberry Octane Concentrates | gram | $88 | $88/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Garfield
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Highbrid | Joints | 1g at Gardens Dispensary Garfield — $8 ($8 per gram) · 79 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highbrid | Joints | 1g Pre-rolls | each | $8 | $8/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fantasy Melon [1g] Pre-rolls | each | $9.90$1110% off | $9.90/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | RS11 [1g] Pre-rolls | each | $9.90$1110% off | $9.90/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pina colato | Joints | 1g Pre-rolls | each | $9.90$1110% off | $9.90/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Exit 9 [.5g] Pre-rolls | each | $5 | $10/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kushberry [.5g] Pre-rolls | each | $5 | $10/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Yeti 1G Pre-Roll - Sativa Yeti · Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cream Cookiez Blizzard [1g] Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Garfield
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Superflux | Jam Berry OG | Infused Pre Roll | 2pk at Gardens Dispensary Garfield — $27 ($13.50 per piece) · 18 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Superflux | Jam Berry OG | Infused Pre Roll | 2pk Superflux · Infused Pre-rolls | each · 2-pack | $27 | $13.50/piece | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gary P x Key Lime [1g] Infused Pre-rolls | each | $16 | $16/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Animal Mint Cake | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $25.20$2810% off | $25.20/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Butterstuff #6 | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $26 | $26/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Indica | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $26 | $26/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Citrus Sour | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $26 | $26/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Apple Fritter | Infused Joints | 1.3g Infused Pre-rolls | each | $35 | $26.92/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Candy | Hybrid - Diamond Infused 1g Pre-Roll Heavy Hitters · Infused Pre-rolls | each | $35 | $35/g | Gardens Dispensary Garfield Garfield · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Garfield flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Garfield →Discounted items across Garfield menus, newest first.
Best dispensaries in Garfield →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (6 items at 1 store), drinks (5 items at 1 store) in Garfield — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.