Cheapest flower in Lakehurst, NJ
Cheapest right now: Princess Cut – Flower – Smalls – 7g at Earth & Ivy Lakehurst Dispensary — $56 ($8 per gram)
12 comparable flower listings at 1 Lakehurst dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Princess Cut – Flower – Smalls – 7g Pete's Farmstand · Flower | each | $56$7020% off | $8/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Happy Farmer | Lemon Cherry Fritter | Smalls | 7g The Happy Farmer · Flower | each | $56$7020% off | $8/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Exit 8 Hashplant | 14g Flower | each | $120$15020% off | $8.57/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cloud Milk | 3.5g Flower | each | $36$4520% off | $10.29/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Smakk Daddy Gaccio | Big Buds | 3.5g Flower | each | $40$5020% off | $11.43/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hash Burger | Big Buds | 3.5g Flower | each | $40$5020% off | $11.43/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Happy Farmer | Candied Garlic | Flower | 3.5g The Happy Farmer · Flower | each | $44$5520% off | $12.57/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | The Happy Farmer | Melty Mints | Flower | 3.5g The Happy Farmer · Flower | each | $44$5520% off | $12.57/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Garden Greens | 3.5g Big Buds - Rainbow Guava Garden Greens · Flower | each | $48$6020% off | $13.71/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Garden Greens | 3.5g Big Buds -A5 Garden Greens · Flower | each | $48$6020% off | $13.71/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Garden Greens | 3.5g Big Buds - Double Deja Vu Garden Greens · Flower | each | $48$6020% off | $13.71/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rainbow Driver | Flower 3.5g Breakwater · Flower | each | $52$6520% off | $14.86/g | Earth & Ivy Lakehurst Dispensary Lakehurst · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lakehurst flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lakehurst price: $12 per gram (middle of $8.06–$13.71). That works out to about $42 an eighth.
- 36.4% of priced flower listings in Lakehurst publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lakehurst price data: cheapest weed in Lakehurst, cheap ounces, Lakehurst flower price index, Lakehurst deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.