Cheapest flower in Matawan, NJ
Cheapest right now: Big Red Barn - OG Limekiller - Smalls at Canna Bar Cannabis Dispensary — $80 ($5.71 per gram)
230 comparable flower listings at 1 Matawan dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Red Barn - OG Limekiller - Smalls Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Green - Lemon Drip - Mixed Buds Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green - Couch Crasher - Mixed Buds Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb - Citrus Sour - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb - Garlic Cookies - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb - Pave - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Simply Herb - Golden Cream - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Simply Herb - Gorilla Chem OG - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Simply Herb - High Society 132 - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Simply Herb - Mandarin Z - Popcorn Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ozone - Pave - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ozone | Hashburger | Popcorn | 28G Ozone · Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Ozone - PK Crasher - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ozone - Golden Cream - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Ozone - Garlic Cookies - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Ozone - Butterstuff #6 - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ozone - Black Amber - Popcorn Flower | ounce | $176$22020% off | $6.29/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Glass Meadows - Super Lemon Haze - Small Buds Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Glass Meadows - Papaya Crush - Small Buds Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Magic Garden Botanicals - Lemon Pound Cake - Flower Flower | ounce | $200$25020% off | $7.14/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Magic Garden Botanicals - Orange Push Pop - Flower Flower | ounce | $200$25020% off | $7.14/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Magic Garden Botanicals - Pineapple Punch - Flower Flower | ounce | $200$25020% off | $7.14/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Magic Garden Botanicals - Gary Payton - Flower Flower | ounce | $200$25020% off | $7.14/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Magic Garden Botanicals - Banana Zkittles - Flower Flower | ounce | $200$25020% off | $7.14/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Jersey Boof | Smalls | 14g Flower | half ounce | $115 | $8.21/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Sour Diesel Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | 95 Cookies Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Simply Herb | Mandarin Zkittles | Flower 3.5G Simply Herb · Flower | eighth | $30$3514% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Simply Herb | Animal Cake | Flower 3.5G Simply Herb · Flower | eighth | $30$3514% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Ozone | Hashburger | Flower | 3.5G Ozone · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Good Green - Strawberry Guava - Mixed Buds Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Good Green - Swamp Water Fumez - Mixed Buds Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Good Green - Black Maple - Mixed Buds Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | (the) Essence - Rotten Teeth - Flower Flower | eighth | $30$4533% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Simply Herb - Pave - Flower Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cranberry Z Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Durban Z Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Chicken n' Wafflez Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Rose Gold Runtz Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Tangerine Haze Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Canna Bar Cannabis Dispensary Matawan · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Matawan flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Matawan price: $12.86 per gram (middle of $7.14–$18). That works out to about $45.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Matawan publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Matawan price data: cheapest weed in Matawan, cheap ounces, Matawan flower price index, Matawan deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.