Cheapest weed in Somerset, NJ
1,620 Somerset menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Somerset
See all flower prices →Cheapest right now: Pennington Papaya (Shake) at Unity Rd. Cannabis Shop — $97.50 ($3.48 per gram) · 751 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pennington Papaya (Shake) Flower | ounce | $97.50$13025% off | $3.48/g | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Lid | West Milford OG | Ground | 28g Bango Distribution · Flower | ounce | $97.50$13025% off | $3.48/g | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Head Cracker Flower 14g RYTHM · Flower | each | $50$9044% off | $3.57/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Head Cracker Flower 14g RYTHM · Flower | each | $50$9044% off | $3.57/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Agent Z | Smalls | 28g Flower | each | $105$21050% off | $3.75/g | Silverleaf Dispensary Somerset Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big Red Barn - Truffaloha #10 - Smalls - 14 g Flower | each | $56$8030% off | $4/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big Red Barn - Truffaloha #10 - Smalls - 14 g Flower | each | $56$8030% off | $4/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Oishii III | Ground | 28g Goodies · Flower | each | $112.70$16130% off | $4.03/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Somerset
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Jersey Cloud /Triple O.G. / .3g Dispo Vape Cart at Timber 5 Dispensary — $35 ($3.50 per gram) · 288 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jersey Cloud /Triple O.G. / .3g Dispo Vape Cart Vape Pens | 3/10 g | $35 | $3.50/g | Timber 5 Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Chemdawg 91 | 0.3g Nectar Pen | Hybrid (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $18.75$2525% off | $18.75/piece | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kool Grape | Disposable | 2g Vape Pens | each | $45.50$6530% off | $22.75/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Kool Grape | Disposable | 2g Vape Pens | each | $45.50$6530% off | $22.75/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Joy Stick | 1g Cartridge - Mega Melon Garden Greens · Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Guava Glitch | Distillate Cartridge Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BRIQ Essentials Crimson Toro 2g All in One Select · Vape Pens | each | $49$7030% off | $24.50/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | BRIQ Essentials Permanent Marker 2g All in One Select · Vape Pens | each | $49$7030% off | $24.50/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Somerset
See all edibles prices →Cheapest right now: Illicit - Peaches & Dream 2:2:1 CBN/CBD/THC - Gummies - 10-Piece (500mg) [I] at Unity Rd. Cannabis Shop — $16.50 ($3.30 per 100mg of THC) · 132 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Illicit - Peaches & Dream 2:2:1 CBN/CBD/THC - Gummies - 10-Piece (500mg) [I] Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $16.50$2225% off | $3.30/100mg THC | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big OGeez! - Happy Balance 1:1 THC/CBD - Gummies - 2-Pack (200mg) [H] Edibles | each · 2-pack · 200mg THC | $9$1225% off | $4.50/100mg THC | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mule Extracts | Kickers | Blackberry Lemonade | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $5.60$830% off | $5.60/100mg THC | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mule Extracts | Kickers | Blackberry Lemonade | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $5.60$830% off | $5.60/100mg THC | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Galactic Green Grape LR Kicker Gummies | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $7$1030% off | $7/100mg THC | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Galactic Green Grape LR Kicker Gummies | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $7$1030% off | $7/100mg THC | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | good times - mayan guava 2:2:1 thc/cbc/cbd - fast-acting gummies - 10-pack (250mg) [H] Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $18$2425% off | $7.20/100mg THC | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | good times - hokkaido watermelon 2:2:1 thc/cbg/cbd - fast-acting gummies - 10-pack (250mg) [H] Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $18$2425% off | $7.20/100mg THC | Unity Rd. Cannabis Shop Somerset · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Somerset
See all concentrates prices →Cheapest right now: Lily Extracts | Mango Lemonade at Timber 5 Dispensary — $55 ($5.50 per gram) · 58 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lily Extracts | Mango Lemonade Concentrates | 3/10 g | $55 | $5.50/g | Timber 5 Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | RYTHM | Afternoon Delight #4 | Live Rosin | Badder | 2g RYTHM · Concentrates | each | $42$6030% off | $21/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | RYTHM | Afternoon Delight #4 | Live Rosin | Badder | 2g RYTHM · Concentrates | each | $42$6030% off | $21/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jersey Clouds - Category 5 - FSO Syringe - 1 g Concentrates | each | $28$4030% off | $28/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Spring Blend | Solventless | 1g Concentrates | each | $28$4030% off | $28/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Spring Blend | Solventless | 1g Concentrates | each | $28$4030% off | $28/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Trop Juice | Solventless | Extract Oils | 1g Concentrates | each | $28$4030% off | $28/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Trop Juice | Solventless | Extract Oils | 1g Concentrates | each | $28$4030% off | $28/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Somerset
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Sunday - Rose Pop - Preroll - 28 g - 28 Pack at Somerset Green Dispensary — $120.40 ($4.30 per gram) · 290 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sunday - Rose Pop - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sunday - Orange Cannoli - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sunday - Blue Dream - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sunday - Orange Cannoli - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sunday - Rose Pop - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sunday - High Society - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sunday - Blue Dream - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sunday - High Society - Preroll - 28 g - 28 Pack Pre-rolls | each · 28-pack | $120.40$17230% off | $4.30/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Somerset
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Bold Glass Tip Infused Tahoe OG Pre-Roll Pack 2.5g (0.5g ea | 5-pack) at Somerset Green Dispensary — $35 ($2.80 per gram) · 101 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bold Glass Tip Infused Tahoe OG Pre-Roll Pack 2.5g (0.5g ea | 5-pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bold Glass Tip Infused Tahoe OG Pre-Roll Pack 2.5g (0.5g ea | 5-pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bold Wood Tip Infused Watermelon Z Pre-Roll pack 2.5g (0.5g ea | 5 pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bold Wood Tip Infused Grape Pie Pre-Roll pack 2.5g (0.5g ea | 5 pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bold Glass Tip Infused Durban Poison Pre-Roll Pack 2.5g (0.5g ea | 5-pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Somerset Green Dispensary Somerset · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bold Wood Tip Infused Watermelon Z Pre-Roll pack 2.5g (0.5g ea | 5 pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bold Glass Tip Infused Durban Poison Pre-Roll Pack 2.5g (0.5g ea | 5-pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bold Wood Tip Infused Grape Pie Pre-Roll pack 2.5g (0.5g ea | 5 pack) Anthem · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $35$5030% off | $2.80/g | Green Knight Dispensary Somerset · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Somerset flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Somerset →Discounted items across Somerset menus, newest first.
Best dispensaries in Somerset →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.