Cheapest flower in South Bound Brook, NJ
Cheapest right now: DEPTFORD DIESEL | SHAKE | 14G at New Era Dispensary — $42.50 ($3.04 per gram)
393 comparable flower listings at 1 South Bound Brook dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DEPTFORD DIESEL | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $42.50$8550% off | $3.04/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BUENA BACIO GELATO | SHAKE | 28G Flower | ounce | $104$13020% off | $3.71/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CAPE MAY CHEM | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | FREEHOLD FRUIT | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BRICK CITY KUSH | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BLACKWOOD BUTTER BREATH | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ASPHALT OG | MIXED BUDS | 28G Flower | ounce | $132$22040% off | $4.71/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Yum Yum [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $133$19030% off | $4.75/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Moon Boots [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $133$19030% off | $4.75/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | BUTTERSTUFF #6 | SHAKE | 14G Flower | half ounce | $71.25$9525% off | $5.09/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | CITRUS SOUR | SMALLS | 14G Flower | half ounce | $75$10025% off | $5.36/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | BLUEBERRY | MIXED BUDS | 28G Flower | ounce | $150$20025% off | $5.36/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | B.A.M | 28G Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | CHAPZ | MIXED BUDS | 28G Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | DIESEL BITES | MIXED BUDS | 28G Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | BG 54 | PRE GROUND | 7G Flower | quarter | $40$5020% off | $5.71/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | DUAL OG | SMALLS | 28G Flower | ounce | $165$22025% off | $5.89/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | BUTTERSTUFF #6 | SMALLS | 28G Flower | ounce | $165$22025% off | $5.89/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cereal Milk Mixed Buds 14g Good Green · Flower | half ounce | $84$12030% off | $6/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Kong Mixed Buds 14g Good Green · Flower | half ounce | $84$12030% off | $6/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | BUMPER OG | PRE-GROUND | 7G Flower | quarter | $44.80$5620% off | $6.40/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | AMERICA | 3.5G Flower | eighth | $22.50$4550% off | $6.43/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Unicorn Piss GLO · Flower | eighth | $22.50$4550% off | $6.43/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Little Rocket Man GLO · Flower | eighth | $22.50$4550% off | $6.43/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | SOUR DIESEL | 28G Flower | ounce | $180$24025% off | $6.43/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | BUBBA MINTS | MIXED BUDS | 14G Flower | half ounce | $91$13030% off | $6.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | COLLIE MAN KUSH | 14G Flower | half ounce | $91$13030% off | $6.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | CHEDDAR CHEEZE | 14g Flower | half ounce | $91$13030% off | $6.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Garden Greens | 7g Big Buds - Chimera Garden Greens · Flower | quarter | $47.50$9550% off | $6.79/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | CHERRY ICE | 28G Flower | ounce | $192$24020% off | $6.86/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | BLACK AMBER | SHAKE | 7G Flower | quarter | $48.75$6525% off | $6.96/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | COOKIES AND CREAM | 3.5G Flower | eighth | $25$5050% off | $7.14/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | CITRON | 3.5G Flower | eighth | $25$5050% off | $7.14/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | ANIMAL STAR COOKIES | 28G Flower | ounce | $200 | $7.14/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | DIRTY KUSH BREATH | 3.5G Flower | eighth | $25.30$5554% off | $7.23/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | BLACK AMBER | 3.5G Flower | eighth | $25.30$5554% off | $7.23/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | DOSILATO | 3.5G Flower | eighth | $25.30$5554% off | $7.23/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | LOOMPAS HEADBANDS | 3.5G Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | BUTTERSTUFF #6 | 2.5G | 5PK Flower | each · 5-pack | $18.75$2525% off | $7.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | DA FUNK | 7G Flower | quarter | $52.50$7025% off | $7.50/g | New Era Dispensary South Bound Brook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How South Bound Brook flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical South Bound Brook price: $11.43 per gram (middle of $7.50–$15). That works out to about $40 an eighth.
- 100% of priced flower listings in South Bound Brook publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More South Bound Brook price data: cheapest weed in South Bound Brook, cheap ounces, South Bound Brook flower price index, South Bound Brook deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.