Cheapest concentrates in Alamogordo, NM
Cheapest right now: 4g Strawberry Cough at Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary — $40 ($10 per gram)
13 comparable concentrates listings at 1 Alamogordo dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4g Strawberry Cough Concentrates | each | $40 | $10/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 4g Mr. Freeze Wax Concentrates | each | $40 | $10/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 4g Crayon Eater wax Concentrates | each | $40 | $10/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 4g - Rainbow Push Pop Concentrates | each | $40 | $10/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 4g Motor Breath wax Concentrates | each | $40 | $10/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Guzzler wax Concentrates | gram | $15 | $15/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 3g Rosin Bucket - El Biscochito Concentrates | each | $60 | $20/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 2g Dirty GMO Live Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 2g Le' Moon Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | 2g Electric Lettuce Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | 2g Gary Poppins Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 2g Irie Sour Diesel Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 2g Black Cherry Mousse Rosin Concentrates | each | $75 | $37.50/g | Ridankulous Alamogordo - Cannabis Dispensary Alamogordo · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Alamogordo concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Alamogordo price: $20 per gram (middle of $10–$37.50). That works out to about $70 an eighth.
- 39.4% of priced concentrates listings in Alamogordo publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Alamogordo price data: cheapest weed in Alamogordo, cheap ounces, Alamogordo flower price index, Alamogordo deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.