Cheapest flower in Arverne, NY
Cheapest right now: Flav Duos Ground Flower – 14g - Mr. Nice Guy (H) x Blue Zlushie (H) at Seaweed — $60.18 ($4.30 per gram)
366 comparable flower listings at 1 Arverne dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flav Duos Ground Flower – 14g - Mr. Nice Guy (H) x Blue Zlushie (H) Flav · Flower | each | $60.18 | $4.30/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Bulk Boys - GMO - Flower - 28g Flower | each | $129.19 | $4.61/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Bulk Boys - Tangie - Flower - 28g Flower | each | $129.19 | $4.61/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Bulk Boys - Cinderella 99 - 28g Flower | each | $129.19 | $4.61/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cultured - Tropicanna Cherry - Flower - 28g Flower | each | $135.40 | $4.84/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cultured - Apple Fritter - Flower - 28g Flower | each | $135.40 | $4.84/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cultured - Dante's Inferno - Flower - 28g Flower | each | $135.40 | $4.84/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cultured - Ice Cream Cake - Flower - 28g Flower | each | $135.40 | $4.84/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Smoke - London Pie - Flower - 28g Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Ounce Packs (28g) - Frankenberry Smoke · Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ounce Packs (28g) - Blue Nerdz Smoke · Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Smoke - Bubble Gum - Flower - 28g Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Ounce Packs (28g) - Zoap Smoke · Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. - Garlic Patties - Flower - 70 g Flower | each | $370.80 | $5.30/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Flav Duos Infused - Strawberry Diesel X Pineapple Dream - Ground Flower - 14g Flower | each | $74.34 | $5.31/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 1937 - Hybrid Blend - Flower - 14g Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | 1937 - Sativa Blend - Flower - 14g Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | 1937 - Indica Blend - Flower - 14g Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Papa's Herb - Singapore Sling - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Permanent Chimera | Big Buds | 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Good Green - Night Owl Haze - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Grocery - Freedom Fuel - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Grocery - Lemon Thai - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Gypsy Weed - Cereal Milk - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Studio Farms NY - Rainbow Belts - Flower - 28G Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Studio Farms NY - Punch Breath - Flower - 28G Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Cheevo | Pinyatti | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Good Green - Zacks Cake - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Good Green - LA Kush Cake - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Cheevo | Nimbus Snacks | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Red Velvet Runtz | Big Buds | 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Papa's Herb - Animal Tsunami - Flower - 28g Flower | each | $160.18 | $5.72/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Ripped - Wedding Cake - Infused Flower - 14g Flower | each | $80.53 | $5.75/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Ripped - ChemDawg - Infused Flower - 14g Flower | each | $80.53 | $5.75/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Indica | Ground | 7g Flower | each | $40.71 | $5.82/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Hepworth - Sour Apple X Lemon Cherry Gelato - Pre Ground Flower - 7g Flower | each | $40.71 | $5.82/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Hepworth - Tahoe OG - Pre Ground Flower - 7g Flower | each | $40.71 | $5.82/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Hepworth - White Runtz - Pre Ground Flower - 7g Flower | each | $40.71 | $5.82/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Hepworth - Durban Poison X Cherry Tart - Pre Ground Flower - 7g Flower | each | $40.71 | $5.82/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Grocery - Cap Thai - Flower - 28g Flower | each | $163.72 | $5.85/g | Seaweed Arverne · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Arverne flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Arverne price: $10.37 per gram (middle of $5.82–$15.17). That works out to about $36.29 an eighth.
- 98.7% of priced flower listings in Arverne publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Arverne price data: cheapest weed in Arverne, cheap ounces, Arverne flower price index, Arverne deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.