Cheapest flower in Hudson Falls, NY
Cheapest right now: Find 2.5oz (70g) Bag Thai Sunrise Sativa 31.57%THC at High Society — $332.80 ($4.75 per gram)
96 comparable flower listings at 1 Hudson Falls dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Find 2.5oz (70g) Bag Thai Sunrise Sativa 31.57%THC Flower | 70 g | $332.80 | $4.75/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Find 2.5oz (70g) Crusty Crustacean Hybrid 31.83%THC Flower | 70 g | $336.20 | $4.80/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Find 2.5oz (70g) Turndown Service Indica 36.28%THC Flower | 70 g | $336.20 | $4.80/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Untitled 28g (1oz) Jar Ice Cream Cake Indica 27.67%THC Flower | ounce | $141.25 | $5.04/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Untitled 28G (1 OZ) (Smalls) Blue Dream Sativa 27.83%THC Flower | ounce | $141.25 | $5.04/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Find 2.5OZ (70G) Chemgurl Indica 29.45%THC Flower | 70 g | $355.40 | $5.08/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find 28g (1oz) Bag Funk Bomb Sativa 31.07%THC Flower | ounce | $153.70 | $5.49/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bottomless Mints | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $153.70 | $5.49/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Half Moonana | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $153.70 | $5.49/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find 28g (1oz) Bag Diesel Peelz Sativa 36.31%THC Flower | ounce | $153.70 | $5.49/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Find 28g Bag (1oz) Crusty Crustacean Hybrid 28.23%THC Flower | ounce | $153.70 | $5.49/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Thai Sunrise | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $168.10 | $6/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Untitled 7g Jar Blueberry Kush Indica 26.74%THC Flower | quarter | $43.50 | $6.21/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Untitled 7g Jar Northern Lights Indica 29.79%THC Flower | quarter | $43.50 | $6.21/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blue Dream | Smalls | 7g untitled · Flower | quarter | $43.50 | $6.21/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Untitled 7g Jar Amnesia Haze Sativa 28.51%THC Flower | quarter | $43.50 | $6.21/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lemon Cake | Big Buds | 7g untitled · Flower | quarter | $45.20 | $6.46/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Dank 14g Bag S'mores Indica/Hybrid 26.79%THC Flower | half ounce | $90.40 | $6.46/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Find 14g Bag Crusty Crustacean Hybrid 26.49%THC Flower | half ounce | $96.05 | $6.86/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Kush Mints | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $101.70 | $7.26/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Ice Cream Cake | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $101.70 | $7.26/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Purple Gorilla | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $101.70 | $7.26/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Golden Pineapple | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $101.70 | $7.26/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mini mart 3.5g Bag Double Dream Sativa 28.81%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Motorbreath | Big Buds | 3.5g Rec Roots · Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Golden Papaya | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Gelato Creame | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mini Mart 3.5g Bag Apple Fritter Indica 29.14%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Mini Mart 3.5g Bag Candy Blitz Hybrid 27.81%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Mini Mart 3.5g Bag Dark Rainbow Indica 28.39%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mini Mart 3.5g Bag Pink Passion Hybrid 27.95%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Mini Mart 3.5g Bag Thai (Spain) Sativa 28.27%THC Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Red Bullz | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $27.10 | $7.74/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Titan Express Small Buds - Dark Heart Collection 14g Grassroots · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Purple Punch | Big Buds | 3.5g untitled · Flower | eighth | $29.50 | $8.43/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Untitled 3.5g Black Mamba Indica 33.40%THC Flower | eighth | $29.50 | $8.43/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Untitled 3.5g Jar Green Crack Sativa 29.49%THC Flower | eighth | $29.50 | $8.43/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Untitled 3.5g Jar Amnesia Haze Sativa 30.35%THC Flower | eighth | $31.10 | $8.89/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Untitled - Granddaddy Purple 3.5g untitled · Flower | eighth | $31.10 | $8.89/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Blue Lobster | Big Buds | 7g Grassroots · Flower | quarter | $63.40 | $9.06/g | High Society Hudson Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hudson Falls flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hudson Falls price: $9.60 per gram (middle of $5.49–$14.36). That works out to about $33.60 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Hudson Falls publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hudson Falls price data: cheapest weed in Hudson Falls, cheap ounces, Hudson Falls flower price index, Hudson Falls deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.